‏ تاکید استاندار اصفهان بر ساماندهی واحدهای صنفی استان
اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: در حالی به ازای هر ۲۲ نفر یک واحد تجاری در استان اصفهان فعالیت می‌کند که در دنیا به ازای هر ۴۰۰ نفر یک واحد تجاری و در کشور به ازای هر ۴۰ نفر یک واحد تجاری فعالیت دارند.
استاندار اصفهان در اجلاس ماهانه روسای صنفی اتاق اصناف استان با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه در استان اصفهان نسبت به متوسط کشور دو برابر واحد تجاری وجود دارد گفت: لازم است اتاق اصناف تدبیری در این خصوص بکار گیرد و ساماندهی واحدهای صنفی باید مورد توجه قرار بگیرد.
دکتر رسول زرگرپور افزود: حدود ۲۵ درصد واحدهای تجاری استان بدون پروانه فعالیت می‌کنند که ساماندهی آنها باید در دستور کار قرار گیرد. او با اشاره به این که بازرسی مهمترین ابزار روسای اتحادیه‌ها است گفت: در برخی اتحادیه‌ها بازرسی جدی گرفته نمی‌شود و باید اتاق اصناف و اتحادیه‌ها به این امر توجه جدی داشته باشند.
استاندار اصفهان افزود: اتاق اصناف باید ضمن رعایت حقوق اصناف، حقوق مصرف کنندگان را نیز مدنظر قرار دهد. زرگرپور با اشاره به اینکه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در خصوص بیمه و مالیات تصمیمات لازم گرفته شده است، گفت: تلاش می‌کنیم مشکلات واحدهای اقتصادی را به حداقل برسانیم و رئیس اتاق اصناف باید مجموعه مشکلات این واحدها را برای تصمیم گیری به شورای گفتگو ارائه دهد.
او با بیان اینکه تلاش می‌کنیم سال آینده سقف مالیات افزایش پیدا نکند، افزود: باید از فرارهای مالیاتی نیز جلوگیری شود.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ