آماده سازی اقامتگاه های استان ایلام برای پذیرایی از میهمانان نوروزی
ایلام – خبرنگاراطلاعات: اقامتگاه های استان ایلام بر ای پذیرایی از میهمانان و گردشگرا ن نوروزی آمادگی کامل دارند .
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ، گفت: این ظرفیت در هتل ها، مهمانپذیرها، مدارس، کمپ ها و خانه های اجاره ای ‌سراسر استان وجود دارد.
وی با اشاره به وجود آمادگی لازم برای افزایش ظرفیت اسکان مهمانان نوروزی در استان ، افزود: در صورت نیاز، خوابگاه های دانشجویی و مهمانسرای ادارات نیز به این ظرفیت اضافه خواهد شد. شنبه‌زاده ‌تاکید کرد: برنامه ریزی های ‌لازم در زمینه اسکان مسافران و ارائه خدمات امدادی، بهداشتی، انتظامی، قضایی، رفاهی، فرهنگی و اطلاع رسانی از سوی ستاد تسهیلات سفر انجام شده است.دبیر ستاد تسهیلات سفر استان ایلام یادآور شد: امسال نیز همچون ۲ سال گذشته آمار گردشگران ورودی به استان بر مبنای اسکان مسافران در اماکن اقامتی محاسبه خواهد شد.
به گفته وی پایگاه های انتظامی و امدادی، داروخانه های شبانه روزی، ‌بیمارستان ها و درمانگاه ها، پایگاه‌های امداد خودرو، شرکت های بیمه، شورا‌های حل اختلاف و چند قاضی کشیک در تعطیلات نوروز برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی به صورت کشیک فعال هستند.
او تاکید کرد: برای رفاه حال گردشگران همه فعالیت های عمرانی درون شهرها از جمله حفاری ها با همکاری شهرداری ها و دستگاه های خدمات رسان تا ۱۵ فروردین ۹۶ متوقف است.
وی افزود: در تعطیلات نوروز ۲۳ پایگاه اطلاع رسانی و ۷۰ راهنمای مسافران به صورت شیفتی در میادین ورودی و خروجی تمامی شهرها و آثار تاریخی شاخص استان ایلام مستقر خواهند شد.
شنبه زاده گفت: ۷۲۵ کلاس از مدارس سراسر استان با امکانات و در گروه بندی های مختلف برای این منظور آماده ارائه خدمات اقامتی به مسافران نوروزی است.
وی یاد آورشد: همچنین گروه‌های نظارتی با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، دادگستری و صنعت، معدن و تجارت بر فعالیت واحدهای اقامتی، پذیرایی و بین راهی نظارت می‌کنند.دبیر ستاد تسهیلات سفر استان ایلام اعلام کرد : طرح نوروزگاه با هدف بر گزاری آیین های
‌بومی هر شهرستان شامل برپایی۱۰ سیاه چادر و۷۰ غرفه با ظرفیت ۱۰۰۰ تماشاگر درزمینی به وسعت ۹۰۰۰متر مربع هر شب اجرا می شود.
شنبه زاده افزود : اجرای تئاتر، برگزاری بازی های بومی محلی وبرپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی از دیگر برنامه های فرهنگی این طرح در تعطیلات نوروز است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ