تصویب ۲۰ طرح زیربنایی و اشتغالزایی در قم
 

سرویس شهرستانها: ۲۰ طرح شامل ۱۶ طرح زیربنایی و ۴ طرح اشتغالزایی با اکثریت آرا در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم، به تصویب اعضای این شورا رسید.
به گزارش ایسنا، استاندار قم در این جلسه، بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی در طرح های عمرانی و اقتصادی تاکید کرد.
سید مهدی صادقی با بیان این که تصدی گری دولت یکی از مهمترین چالش های کشور در بحث توسعه اقتصادی است افزود: طرح های عمرانی جدید باید به بخش خصوصی واگذار شود.
وی اضافه کرد: هیچ توسعه پایدار در صورت حمایت نکردن از بخش خصوصی محقق نخواهد شد.
او با بیان این که پارسال طرح های خوبی به مرحله اجرا رسید افزود: مبنای شناسایی، امکان سنجی و عملیاتی کردن طرح ها بررسی کارشناسانه بوده است.
استاندار قم با اشاره به مطالبات شهرداری و تخصیص ۷۰۰۰ میلیارد ریال توسط دولت از مجموعه نمایندگان قم و مسئولان در راستای پیگیری این مطالبات قدردانی کرد و گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی مهمترین نقش را در تحقق این مطالبات ایفا کرد.
وی همچنین تلاش همه مجموعه های امنیتی استان را مورد توجه قرار داد و افزود: خوشبختانه شاهد امنیت بسیار خوبی در سطح کشور و استان قم بوده ایم.
صادقی در ادامه با اشاره به در پیش بودن عید نوروز، تلاش مجموعه های مختلف را برای میزبانی از مهمانان نوروزی مورد توجه قرار داد و ابراز امیدواری کرد که این مساله به رضایت مردم در این ایام منجر شود. در ادامه، طرح ایجاد مرغداری تخمگذار با ظرفیت ۶۰ هزار قطعه به مساحت ۲۴ هزار مترمربع، ساخت مجتمع گردشگری سلامت در مساحت ۲۹۴ هزار مترمربع، ساخت شهرک صنعتی خصوصی به مساحت ۹۹ هکتار و نیز احداث مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی به مساحت ۵۱ هزار و ۵۰۲ متر مربع مورد تصویب اعضا قرار گرفت.
تعیین کاربری برای ساخت نیروگاه خورشیدی ۱۰مگاواتی به مساحت۲۰ هکتار، ساخت نیروگاه خورشیدی۵۰۰کیلووات ساعتی به مساحت یک هکتار و نیز اجرای طرح درختکاری به مساحت ۳ هکتار از مهمترین طرح های تصویب شده در این جلسه بود.
اختصاص بودجه تسهیلات به خودروی ون گردشگری به مبلغ یک میلیارد ریال و خودرو سواری به مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال، ۱۲۰ طرح مشاغل خانگی روستایی مستقل و به ازای هر طرح ۴۰ میلیون ریال و پرداخت اعتبارات مشاغل خانگی به طرح های پشتیبان از جمله مصوبات این شورا در بحث اشتغال بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ