مسیر کرمانشاه – خرم آباد چهاربانده می شود
سرویس شهرستانها:وزیر راه و شهرسازی گفت: در دولت تدبیر و امید کارهای بزرگی در حوزه های مختلف از جمله راهداری و حمل و نقل ریلی انجام شده است.
مهندس عباس آخوندی در حاشیه افتتاح بزرگراه کنارگذر غربی کرمانشاه افزود: یکی از این کارهای بزرگ بهره برداری از کمربندی غربی شهر کرمانشاه است که در واقع قطعه ۱۱ بزرگراه میاندوآب – کرمانشاه محسوب می شود.
وی ادامه داد: توانستیم به قول خود مبنی بر بهره برداری از این پروژه پیش از پایان سال جامه عمل بپوشانیم تا درتعطیلات نوروز مردم کرمانشاه و سایر هموطنان بتوانند از آن استفاده کنند.
آخوندی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه راه اندازی این بزرگراه بتواند سبب افزایش ایمنی و رفاه حال هموطنان شود، گفت: کاهش ترافیک داخل شهر کرمانشاه، کاهش طول مسیر، کاهش تصادفات رانندگی و کاهش مصرف سوخت از جمله دیگر اهدافی است که با افتتاح این قطعه به آن ها دست پیدا خواهیم کرد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به در دست ساخت بودن مسیر میاندوآب به کرمانشاه به طول ۴۵۰ کیلومتر، افزود: این مسیر به قطعات مختلفی تقسیم شده و کار در همه آن ها با سرعت خوبی در حال اجراست.
وی اظهار داشت:کرمانشاه در محور کریدور شمال به جنوب قرار دارد که این کریدور از بندر بازرگان در شمال آغاز و به بندر امام خمینی (ره) در جنوب وصل می شود.
آخوندی با بیان این که این کریدور، ایران را به راه های بین المللی وصل می کند، افزود: در عین حال باید برای حمل و نقل ریلی این مسیر در آینده نیز چاره اندیشی شود.
وی پروژه در دست اجرای دیگر را جاده هرسین به نورآباد بیان کرد و افزود: با بهره برداری این پروژه نیز مسیر کرمانشاه به خرم آباد چهار بانده می شود.
وزیر راه و شهرسازی با قدردانی از تلاش ها و زحمات استاندار کرمانشاه و معاونان وی برای بهره برداری از بزرگراه کنارگذر غربی، ابراز امیدواری کرد در سال جدید مردم سفرهای خوب و بی خطری داشته باشند.
طول بزرگراه کنارگذر غربی کرمانشاه ۲۳ کیلومتر است و برای بهره برداری از آن یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
این پروژه که کار ساخت آن از سال ۸۶ آغاز شده بخشی از محور شمال به جنوب کشور است و تمامی بار ترانزیتی استان های شمال غرب کشور بخصوص مرز بازرگان از طریق این کریدور به مناطق جنوبی کشور و آب های خلیج فارس حمل می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور از بهره برداری ۱۰۰۰ کیلومتر آزاد راه و باند دوم امسال در کشور خبر داد.
خیرالله خادمی دیروز در حاشیه افتتاح بزرگراه کنارگذرغربی کرمانشاه افزود: کار ساخت ۱۶ بزرگراه دیگر در ۱۰ محور کشور نیز در حال انجام است.
وی افزود: برای انجام این کار بزرگ ۵۰۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین به همراه ۱۵ هزار نیروی انسانی مشغول به کار هستند تا هرچه سریعتر عملیات ساخت آن ها به بهره برداری برسد.
خادمی گفت: تنها در آزاد راه شمال ۳۴۰۰ نفر در شیفت های مختلف مشغول به کار هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی به وضع حمل و نقل ریلی کشور نیز اشاره کرد و گفت: در ابتدای کار دولت یازدهم ، تصمیم بر آن شد ۳۵۰۰ کیلومتر ریل گذاری جدید در کشور انجام و استان های کرمانشاه، همدان، رشت، ارومیه و سنندج به شبکه حمل و نقل ریلی متصل شود.
وی با اشاره به این که کار زیرسازی ریل گذاری این استان ها بیش از ۹۵ درصد پیشرفت داشته است، گفت: در روسازی و ریل گذاری نیز با همت دولت و تلاش وزارتخانه امسال ۲۰۰۰ کیلومتر ریل را تامین و از ابتدای سال مشغول به ریل گذاری شدیم.
خادمی اضافه کرد: کار ریل گذاری در استان های یاده شده نیز بین ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت داشته و همه آن ها کمتر از ۱۰۰ کیلومتر از کار ریل گذاریشان باقی مانده است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور اظهار داشت: روزانه ۵ کیلومتر ریل گذاری در کشور انجام می گیرد که این در دوران پیروزی انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است.وی گفت: کرمانشاه، همدان، رشت، ارومیه و سنندج تا پایان فصل بهار و نهایتا عمر دولت یازدهم به شبکه حمل و نقل ریلی متصل خواهند شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ