ورود یک میلیون و ۱۵۸ هزار مسافر نوروزی به خراسان رضوی
سرویس شهرستانها: آمار مسافران ورودی به استان خراسان رضوی در روزهای ۲۵ و ۲۶ اسفندجاری در آغاز تعطیلات نوروز به بیش از یک میلیون و ۱۵۸ هزار نفر رسید.
سخنگوی ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان رضوی افزود: این رقم در مقایسه با ورود مسافران به استان در سال قبل؛ در همین زمان رشدی ۹ درصدی دارد. مهدی فروزان گفت: بیشترین میزان زائر ورودی به استان با ۱۵ درصد افزایش نسبت به سال قبل با وسایل نقلیه شخصی به استان سفر کرده اند که رقمی معادل ۹۸۷ هزار و ۴۹۶ نفر بوده است که ۸۵ درصد آمار ورودی های خراسان رضوی را شامل می شود.
وی اضافه کرد: ۱۰۳ هزار و ۳۷۸ نفر هم با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به استان سفر کرده اند که با کاهش ۱۴ درصدی نسبت به سال قبل سهم ۹ درصدی از آمار مسافران ورودی را تشکیل داده اند.
او آمار مسافران ناوگان حمل و نقل هوایی ورودی به استان را ۲۸ هزار و ۷۷۸ نفر دانست که ۱۳ درصد نسبت به سال قبل رشد دارد و ۵ر۲ درصد از ورودی ها را به خود اختصاص داده است.
به گفته وی، از طریق راه آهن نیز ۳۹ هزار و ۷۰ مسافر به استان خراسان رضوی سفر کرده اند که با کاهشی ۳۱ درصدی نسبت به سال قبل، ۳٫۵ درصد از ورودی ها به استان را شامل می شود. مدیرکل امور رفاهی زائران در استانداری خراسان رضوی افزود: از کل این مسافران ۷۶۵ هزار نفر به مشهد الرضا (ع) وارد شده اند که نسبت به سال قبل در این زمان رشد ۸ درصدی دارد.
بر اساس پیش بینی ها نوروز امسال خراسان رضوی پذیرای بیش از ۱۱ میلیون زائر خواهد بود.
نوروز ۹۵ حدود ۸ میلیون زائر به این استان آمده بودند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ