روحانی: ایران با رهبری امام و فداکاری شهدا، جانبازان و مردم برهمه سختی‌ها غلبه کرد
 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار باحیدر بنایی جانباز ۷۰ درصد قطع نخاعی انقلاب اسلامی‌که در سال ۱۳۶۰ و به دست منافقین به درجه جانبازی نائل شده است، با اشاره به این که همسران جانبازان، به ویژه جانبازان قطع نخاعی با رسیدگی به حال همسران جانباز خود فداکاری زیاد و عظیمی‌انجام می‌دهند، گفت: جانبازان و خانواده معظم آنان مایه افتخار همه ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی‌هستند.
رئیس جمهوری با اشاره به خاطره ای که این جانباز انقلاب اسلامی‌از همراهی اش در سال ۱۳۶۰ برای حفاظت از دکتر روحانی تعریف کرد، گفت: این نظام روزهای بسیار سختی را از سر گذرانده و شاید سال ۶۰ یکی از سخت ترین این ایام باشد. در آن ایام هم دشمن خارجی به مرزهای ما حمله کرده بود، هم دشمنانی خونخوارتر از داعشیان در داخل، مردم و نظام را آماج شدیدترین حملات تروریستی خود قرار داده بودند و هم در عرصه بین‌المللی دشمنی و توطئه‌های متعدد و متنوعی متوجه جمهوری اسلامی‌بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری‌،روحانی افزود: خداوند مقام امام خمینی‌(ره) را متعالی کند که با رهبری ایشان و فداکاری و پیروی مثال زدنی مردم از امام امت، توانستیم از این مسیر سخت عبور کنیم. شهیدان و جانبازان زیادی تقدیم راه استقرار و بقای این انقلاب و نظام شده اند تا این جمهوری اسلامی‌در گذر از این مسیر سخت در برابر همه دشمنان پیروز و سرافراز باشد.
رئیس جمهور تصریح کرد: امثال شما جانبازانی که بیش از ۳۰ سال سختی‌ها و رنج جانبازی را تحمل کرده اند و همسران و خانواده شما فقط با توکل بر خدا و اطمینان از رضایت خداوند و اجر بزرگی که در انتظار شماست توانسته اید این همه سختی را تحمل کنید و از خداوند متعال درخواست می‌کنم که شما را سلامت بدارد و اجر شما و خانواده تان را مضاعف گرداند.
حیدر بنایی جانباز ۷۰ درصد قطع نخاعی انقلاب اسلامی، در خرداد سال ۱۳۶۰ زمانی که به عنوان مسئول ستادهای عملیاتی کمیته‌های انقلاب اسلامی‌انجام وظیفه می‌کرد، توسط تیمی‌از منافقین کوردل ترور شد.
آقای بنایی در دیدار خود با رئیس جمهوری با ذکر خاطره ای گفت که وقتی در سال ۱۳۶۰ دکتر روحانی در اثر تصادف به بیمارستان منتقل می‌شوند، او مسئول حفاظت از ایشان بوده است.
در دیدار با خانواده شهیدان پالیزوانی
رئیس جمهور ی با حضور در منزل شهیدان مصطفی، مرتضی و محمد پالیزوانی با مادر و خانواده این شهدای والامقام انقلاب اسلامی‌و دفاع مقدس هم دیدار کرد.
روحانی در این دیدار با بیان این که زیارت خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران افتخاری بزرگ برای دولتمردان است، گفت: عزت شما بالاترین عزت است و در قلب مردم جایگاهی والا دارید.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: اگر فداکاری و ایثارگری و ایستادگی شهدا و رزمندگان نبود، امروز کشور در این جایگاه قرار نداشت و استقلال ما حفظ نمی‌شد.
روحانی با اشاره به این که امروز هم جوانان و ملت ایران آماده فداکاری و ایثار در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی‌هستند، اظهارنظر کرد: یقینا از همه مشکلات به لطف خدا، برکت خون شهیدان و ایستادگی و فداکاری ملت عبور می‌کنیم.
رئیس جمهوری اظهار امیدواری کرد که از برکت خون شهیدان، ثبات و امنیت در منطقه حاکم و از ریختن خون مسلمانان جلوگیری شود.
مادر و برادر شهیدان پالیزوانی هم در این دیدار به بیان خاطرات و سجایای اخلاقی این سه شهید والامقام پرداختند.
محمد پالیزوانی در سال ۵۷ در منطقه سرچشمه تهران در تظاهرات علیه رژیم ستم‌شاهی، مصطفی پالیزوانی در سال ۶۳ در عملیات بدر در منطقه شرق دجله و مرتضی پالیزوانی در سال ۶۵ در منطقه فکه به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.
محمد همایون تنها داماد این خانواده هم در سال ۶۵ در جزیره فاو به شهادت رسید.
این گزارش می‌افزاید:رئیس جمهوری همچنین در پیامی، درگذشت الگوی صبر و فداکاری مرحوم حاج حسین علاف، پدر بزرگوار شهیدان والامقام محمد، احمد و خلیل علاف را تسلیت گفت و از خداوند متعال برای آن فقید سعید غفران واسعه و همنشینی با فرزندان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.
متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت الگوی صبر و فداکاری مرحوم حاج حسین علاف، پدر بزرگوار شهیدان والامقام محمد، احمد و خلیل علاف موجب تاثر و تألم خاطر شد.
این انسان با تقوی و شریف در پرتو ارادت به ائمه اطهار (ع)، بزرگمردان ایثارگری پرورش داد که در پاسداری از آرمانهای ایران اسلامی‌و عرصه دفاع مقدس بر بلندترین قله ارزش‌های معنوی ایستادند. آن مرحوم پس از شهادت فرزندان دلبند خود نیز، مروج صدیق فرهنگ شهادت و ایثار بود.
اینجانب با عرض تسلیت این مصیبت، از خداوند متعال برای آن فقید سعید غفران واسعه و همنشینی با فرزندان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.
حسن روحانی-رئیس جمهوری اسلامی‌ایران
وی همچنین در پیامی‌با تسلیت درگذشت مرحوم حاج رضا فلاوند پدر بزرگوار شهیدان والامقام فرج الله، فضل الله و ناصر فلاوند، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت واسعه و همنشینی با فرزندان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.
متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت مرحوم حاج رضا فلاوند پدر بزرگوار شهیدان والامقام فرج الله، فضل الله و ناصر فلاوند موجب تالم و تأثر شد.
این پدر وارسته در سایه اعتقاد راسخ به ارزش‌های عاشورایی و آموزه‌های متعالی اهل بیت علیهم السلام، با پرورش فرزندانی غیور، میهن اسلامی‌را به وجود دلاور مردانی سربلند ساخت که با ایثار و استقامت، افتخار و اقتدار را برای کشور به ارمغان آوردند.
اینجانب این مصیبت را به خانواده محترم فلاوند تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت واسعه و همنشینی با فرزندان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی‌ایران

Email this page

نسخه مناسب چاپ