دبیرکل سازمان ملل تحت فشار آمریکا گزارش ضدصهیونیستی را پس گرفت
سرویس خارجی: «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل، از گزارش اخیر این سازمان درباره نقض گسترده حقوق بشر توسط رژیم صهیونستی عقب‌نشینی کرد .
کمیسیون امور اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد (اسکوا) گزارشی را درباره تبعیض نژادی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین منتشر کرده و اسرائیل را رسما یک «رژیم آپارتاید» توصیف کرده بود که این اقدام سازمان ملل با عصبانیت شدید آمریکا و اسرائیل مواجه شد.شبکه المیادین اعلام کرد که «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل رسما در برابر فشار صهیونیست‌ها عقب‌نشینی کرد و به اسکوا دستور داد تا این گزارش را پس بگیرد.در گزارش سازمان ملل آمده بود که اسرائیل ۵۳۱ روستای فلسطینی را بین سال های ۱۹۴۷ تا ۱۹۴۹ تخریب کرده است.
این درحالی است که جنبش حماس از گزارش اسکوا که رژیم صهیونیستی را به ارتکاب جنایات نژادپرستانه علیه ملت فلسطین متهم کرده بود، تمجید کرد. در این حال رئیس مرکز فلسطینی حقوق بشر تاکید کرد که شش مورد شکوائیه علیه رژیم صهیونیستی به دیوان بین‌المللی کیفری ارائه کرده است. این شکوائیه‌ها به تجاوزات اسرائیل علیه نوار غزه، محاصره نوار غزه، شهرک سازی و دیگر جنایات اسرائیل مربوط می‌شود.
در خبری دیگر منابع صهیونیستی فاش کردند رییس‌جمهور آمریکا برای شرکت در کنفرانسی منطقه‌ای با حضور مسئولان اسرائیل، تشکیلات خودگردان فلسطین و کشورهای عربی در ماه مه، آماده می‌شود. دونالد ترامپ تصمیم دارد در نشست منطقه‌ای که ماه مه آتی با حضور مسئولان اسرائیلی، فلسطینی و رهبرانی از کشورهای عربی در اردن برگزار می‌شود، شرکت کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ