ابراز نگرانی روسیه در مورد حمله عربستان به بندر «الحدیده» یمن
سرویس خارجی:وزارت خارجه روسیه با ابراز نگرانی نسبت به برنامه‌های ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان برای آغاز یورش به بندر الحدیده، هشدار داد این اقدام امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه به صنعا را از بین می‌برد.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهار داشت: برنامه‌ها و طرح‌هایی که برای یورش به بندر الحدیده در غرب یمن تنظیم شده موجب فرار ساکنان این منطقه و گسترش آشوب در آن خواهد شد و در نهایت به نفع گروه‌های تروریستی القاعده و داعش تمام می‌شود.
در این حال،محموله کمک‌های بشر دوستانه روسیه برای آوارگان یمنی به اردوگاه ضروان واقع در استان عمران رسید.این در حالی است که،سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد که حدود ۶۰ درصد مردم یمن در حال حاضر از قحطی رنج می‌برند .وزیر خارجه آلمان نیز در گفتگویی نسبت به اوضاع انسانی و بروز فقر و گرسنگی در میان مردم یمن ابراز نگرانی کرد .زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان در گفتگو با روزنامه فرانکفورترآلگماینه اظهار داشت: اوضاع انسانی در یمن نگران کننده است و متاسفانه شرایط روز به روز بدتر می شود.
خبر دیگر اینکه،نیروهای یمنی دو انبار سلاح عربستان را منهدم کردندنیروهای ارتش و انصارالله یمن امروز موفق شدند در داخل خاک عربستان، دو انبار سلاح ارتش سعودی را منهدم کنند.
همچنین یک بالگرد «آپاچی» متعلق به ائتلاف سعودی حمله‌کننده به یمن، در منطقه «الجاح» شهرستان «بیت‌الفقیه» در جنوب استان الحدیده سقوط کرد.فرماندهی ارتش امارات نیز با انتشار بیانیه‌ای از کشته شدن یکی از سربازان خود به نام زکریا سلیمان الزهابی در عملیات ائتلاف ضد یمن خبر داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ