امام جمعه موقت قم: مردم قم میزبانی خوبی از زائران کریمه اهل بیت(ع)خواهندکرد
سرویس شهرستانها:امام جمعه موقت قم، گفت: میلیون‏ها زائر در این ایام به قم سفر می‎کنند و مسئولان و مردم شریف قم میزبانی خوبی از این میهمانان به عمل خواهند آورد؛ در این ایام باید زوار و نیازمندان را تکریم کرد.
به گزارش ایسنا، آیت‏ الله علیرضااعرافی در مراسم نماز جمعه قم با اشاره به مشکلات و توفیقات مسئولان در سال جاری گفت: از جمله موفقیت‎های مسئولان می‏توان به موفقیت‏های علمی و خدمت رسانی در بخش‎‏های مختلف اشاره کرد.
وی افزود: ازنقاط ضعفی که در سال جاری به چشم می خورد و رهبر معظم انقلاب نیز اخیرا به آن اشاره کردند، مساله عدم توفیق در زمینه اقتصاد مقاومتی و رشد اندک جمعیتی بود که قطعا خطرات بسیاری برای کشور خواهد داشت.امام جمعه موقت قم بیان کرد: مسولان باید به همت بلند در عرصه آسیب های اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، جمعیت، وسایل حقوقی و نظام سالم اداری و اجتماعی موفق عمل کنند.وی با اشاره به پیروزی‏ های محور مقاومت در منطقه نیز اظهارکرد: خوشبختانه گفتمان انقلاب اسلامی در سال جاری در منطقه رشد کرد و شر دشمنان و داعش کمتر شد؛ امیدواریم پیروزی‎های زنجیره وار سال آینده نیز ادامه داشته باشد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با محکوم کردن دخالت‏های آمریکا در سوریه نیز گفت: امروز دنیای اسلام با مشکلاتی از جمله یمن و سوریه و بحرین مواجه است که باید برای حل آنها اتحاد را حفظ کرد.
مدیر حوزه ‏های علمیه کشور گفت: میزان سوانح رانندگی با اندکی کاهش، هنوز هم یک آسیب بزرگ اجتماعی به شمار می‏رود. او با ذکر این مطلب که این روزها سالگرد تاسیس حوزه علمیه قم است، اضافه کرد: فروردین ماه سالروز حمله دژخیمان شاه به مدرسه فیضیه است؛ امروز حوزه انقلابی قم به همراه مراجع عظام تقلید و مردم این شهر مقدس بر سر پیمان الهی خود ایستاده اند و هیچگاه از این راه الهی جدا نخواهند شد.مدیر حوزه‎های علمیه کشور با اشاره به ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: مسیر غلط و انحرافی که تمدن غرب رویاروی زنان عالم قرارداده است، مسیر بن بستی که به سعادت نخواهد رسید؛ در نگاه اسلام مشاهده می‎کنیم که زن جایگاه رفیع اجتماعی و الهی دارد و نقش مهم خانوادگی، اصالت ویژه‏ای است که اسلام برای زن در نظر گرفته است.
امام جمعه موقت قم با اشاره به روزهای پایانی سال اظهارکرد: بهار و تحول عظیم طبیعت، یک مساله الهام بخش و الگو بخش است؛ بهار طبیعت و زنده شدن درختان و گیاهان و زمین نشانه‏ای از قدرت عظیم الهی است؛ از دیگر سوی در بهار طبیعت، نشانه‌هایی‏ از معاد را مشاهده می‏کنیم. مدیر حوزه‎های علمیه کشور در خطبه اول نیز با اشاره به مبانی روابط خانوادگی، به بحث وفای به عهد در نظام خانوادگی و نظام اجتماعی پرداخت. وی گفت: برکات وفای به عهد در خانواده و اجتماع شامل عزتمندی مردم، ارتقای اجتماعی، رفع مشکلات، عدم تزلزل بنیان خانوادگی و ارتقای مادی و معنوی است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ