آیین سالیاد درگذشت همسر و دختر آیت الله خاتمی(ره) دراردکان برگزار شد
 

اردکان– خبرنگار اطلاعات: مراسم سالیاد درگذشت مرحومه سکینه ضیایی اردکانی و سیده فاطمه خاتمی، همسر و دختر آیت الله سید روح الله خاتمی(ره)، نماینده فقید امام خمینی در استان یزد در مسجد کوشکنو اردکان برگزار شد .
عضو مجمع روحانیون مبارز و معاون امور بین‌الملل مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) در این مراسم با اشاره اینکه زنان نقش بسیار بزرگ در ساختن تاریخ انسانی داشته اند افزود: تاریخ از نظر قرآن ۲ جنبه دارد که زنان نقش والایی در ساختن اسلام داشته اند .
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مقدم اضافه کرد: عشق است که به انسان زندگی و حیات می دهد اگر یک جامعه درونش از عشق لبریز نشود همه خشونت ها لبریز می شود
وی اظهار کرد: کسانی هستند که زن را به چشم دیگری می بینند و همین باعث شده است که زمینه رشد و شکوفایی زنان در جامعه کمرنگ تر شود . مقدم گفت: زنان نقش بزرگی در تربیت فرزندان ارزشمند دارند، جامعه نشاط می خواهد و امید در سایه اخلاق به وجود می آید و امروز نیاز بشریت چیزی جز اخلاق نیست .
معاون امور بین‌الملل مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) افزود: در کشورهای غربی پیشرفته حمایت از خانواده، زیاد است ولی چون اخلاق مرده است و انسانیت به فراموشی رفته زندگی ها دچار خدشه شده است.
مقدم ، تقارن سالگرد وفات این دو بانو را با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) مثبت ازریابی کرد و گفت: این دو بانو از حضرت فاطمه به عنوان الگوی خود بهره بردند و مردم از آنها راضی هستند.این مراسم با حضور مسئولان کشوری ،استاندار یزد و معاونان وی ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، امام جمعه و فرماندار اردکان و جمع کثیری از مردم برگزار شد .
بانو سکینه ضیایی همسر آیت‌الله سید روح‌الله خاتمی ۱۳ فروردین ۹۴ به علت عارضه مغزی و سیده فاطمه خاتمی، فرزند ایشان نیز دوم اسفند ۹۳ بر اثر بیماری درگذشتند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ