آغاز به کار قرارگاه عمار برای تامین امنیت مسافران نوروزی
سرویس خبر: رئیس پلیس آگاهی ناجا ازتشکیل قرارگاه نوروزی عمار درسراسرکشور خبر داد و گفت: این قرارگاه از ۲۶ اسفند جاری به صورت عملیاتی اقدامات خود را برای تامین امنیت مسافران نوروزی و جلوگیری از بروز هرگونه جرم در این ایام آغاز کرد.
سردارمحمدرضا مقیمی افزود: طبق سال‌‌های گذشته با صدور ابلاغیه‌ای ازسوی معاونت عملیات ناجا برای تامین نظم و امنیت روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز ۹۶، کارکنان پلیس آگاهی سراسر کشور در آمادگی صد در صدی هستند. وی ادامه داد: در قرارگاه عمار از همه رده‌های عملیاتی یک نماینده مستقر شده است و به صورت آنی اتفاقات را در سراسر کشور در راستای ماموریت‌های پلیس آگاهی کنترل و هدایت می‌کند.
رئیس قرارگاه نوروزی عمار با اشاره به این که جانشینان این قرارگاه معاونان رده‌های عملیاتی و پس ازآنها افسران ارشد آگاهی هستند، گفت: نماینده‌های رده‌های مزبور، اتفاقات ۲۴ ساعت گذشته را رصد وهنگام ضرورت به صورت آنی موضوع را با پلیس آگاهی استان‌ها ضمن پیگیری، حل و فصل می‌کنند.
رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان این که جابه‌جایی هر گونه اثاثیه منزل و ادارات با صدور مجوز از کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها باید انجام بگیرد، اضافه کرد: برای پیشگیری از سرقت منازل، واحدهای گشت آگاهی در سراسر کشور با هر گونه جابه‌جایی اموال که بدون هماهنگی کلانتری محل انجام بگیرد، برخورد می‌کنند.
وی درباره گشت محلات، افزود: با توجه به حجم بالای مسافرت‌ها و خالی شدن منازل از سکنه، تعداد زیادی از این منازل ممکن است مورد سرقت قرار بگیرند به همین دلیل ماموران ما با همکاری پلیس پیشگیری نسبت به پوشش محلات برای جلوگیری از سرقت به کارگیری می‌شوند.
سردار مقیمی اضافه کرد: برای جلوگیری از سرقت خودرو و لوازم داخل آن، در این ایام هماهنگی‌های لازم با شهرداری‌ها برای تعیین پارکینگ‌های موقت و همچنین استفاده از پارکبان‌ها در بعضی از شهرهایی که مسافر پذیر هستند، انجام شده است.
وی افزود: برخی مسافران با رفتن به شهرهای کوچک و توریستی برای بازدید از مکانی، اتومبیل‌های خود را رها می‌کنند که برای متفرق نشدن این خودروها، از شهرداری و سازمان‌های مربوطه درخواست جای پارک مخصوص شده است.
* حضور در مناطق جرم خیز
رئیس پلیس آگاهی ناجا به شلوغی مراکز تجاری و نیز بانک‌ها در این ایام و سوء استفاده سارقان برای سرقت اشاره کرد وگفت: پوشش و حضور مستمر همه رده‌های پلیس آگاهی در مناطق جرم خیز ابلاغ شده است، با تمام نیرو و امکانات لازم بتوانند محیط را برای مجرمان ناامن کنند.
وی اضافه کرد: کنترل و اشراف اطلاعاتی از سوی ماموران پلیس آگاهی بر نقاط آلوده شامل مراکز خرید و فروش اموال و وسائط نقلیه‌ای که بیشتر دست دوم هستند، بخش دیگری از اقدامات ما به شمار می‌آید.‏
او درتوصیه به شهروندان درباره کنترل محیط خود و استفاده از نگهبان محله، گفت: حضور پلیس افتخاری در برخی سازمان‌ها و موسسات حفاظتی و امنیتی برای کنترل و جلوگیری از بروز هرگونه جرم، در کاهش جرایم تاثیر گذار است.
وی از آمادگی صد درصد مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا در این ایام خبر داد و گفت: همه کارکنان پلیس آگاهی در واحدهای علمی، پاسخگوی هموطنان در خصوص تجهیزات فنی، آزمایشگاهی و جنایی هستند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ