مصاف ایران با عراق
تیم ملی، تاکتیک بازی با قطر را مرور می‌کند
 

ایران و قطر (سوم فروردین ماه) در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی در دوحه به مصاف هم می‌روند و کارلوس کی روش سرمربی ایران برای این بازی و همچنین دیدار با تیم چین ۱۹ بازیکن را دعوت کرده است. ۱۷ ملی پوش ایران بازیکنانی هستند که در لیگ داخلی بازی می‌کنند به علاوه رحیم زهیوی که با وجود مصدومیت به تیم ملی دعوت شده و همینطور میلاد محمدی بازیکن تیم ترک گروژنی روسیه.‌
همچنین دیدار ایران وعراق به در‌خواست کی روش امروز پشت درهای بسته بر گزار می شود تا قطر وعربستان حریفان ایران وعراق در راه جام جهانی از تاکتیک و برنامه های این دو تیم اطلاعاتی به دست نیاورند‌. کی‌روش در این دیدار تاکتیک و ترکیب بازی با قطر را ارزیابی خواهد کرد.
گزارش تمرین تیم ملی
تمرین دیروز تیم ملی با اتفاقات عجیبی همراه بود، طوری که به پژمان منتظری وظیفه ترجمه صحبت‌های کارلوس کی‌روش را برعهده داشت.
به گزارش “ورزش سه”، نخستین تمرین تیم ملی برای آماده‌سازی دو دیدار حساس در مرحله مقدماتی جام جهانی برابر قطر و چین با حضور ۱۹ بازیکن از بین دعوت شده‌ها در زمین شماره یک ورزشگاه آزادی برگزار شد که حواشی جالب توجهی در آن اتفاق افتاد.
پیش از شروع رسمی تمرین بازیکنان در سه گروه تقسیم شدند و با هم پاسکاری می‌کردند که در این بخش ۶ بازیکن پرسپولیسی به همراه احسان حاج‌صفی در یک گروه بودند. کارلوس کی‌روش با سوت مخصوص خود از ساعت ۱۱ وارد زمین شد و بازیکنان را در وسط زمین دور هم جمع کرد.
در اتفاقی عجیب به دلیل نبودن آرین قاسمی مترجم کی‌روش، پژمان منتظری وظیفه ترجمه و انتقال صحبت‌های سرمربی تیم ملی به بازیکنان را داشت.
مارکار آقاجانیان و جواد نکونام مربیان ایرانی، دن گاسپار مربی دروازه‌بان‌ها، مهرداد خانبان آنالیزور و محسن معتمدکیا مدیر رسانه‌ای از بین اعضای کادر قبلی کی‌روش در تمرین امروز دیده نشدند تا شایعه پایان کارشان با مرد پرتغالی تقریبا قطعی شده باشد.
افشین پیروانی مدیر تیم ملی هم در تمرین دیروز ملی پوشان حضور نداشته تا مشخص شود او هم یکی دیگر از جدا شده‌های احتمالی از جمع همراهان کی‌روش باشد.
از بین دستیاران پیشین کی‌روش، فقط اوسیانو دا کروز مربی، دیه‌گو جیاچینو مربی بدنساز و کادر پزشکی ایرانی در تمرین حضور داشتند.
پس از صحبت‌های کی‌روش، بازیکنان برخلاف روند معمول که با دویدن گرم می‌کردند این بار در شروع کارشان با پاسکاری مشغول تمرین شدند. بازیکنان تیم ملی با پیراهن‌های سفید رنگ و دروازه‌بان‌ها با لباس‌های قرمز رنگ تمرین کردند.
به دلیل عدم حضور گاسپار مربی گلرهای تیم ملی، دروازه‌بان‌های ایران زیر نظر دیه‌گو مربی بدنساز تیم ملی مشغول تمرین شدند. بعد از گرم کردن با توپ، بازیکنان با پوشیدن کاورهای نارنجی و سبز رنگ و بعد از پاسکاری توپ را روی دروازه‌هایی که رو به رو و نزدیک به هم بود ارسال می‌کردند. از بین ۱۹ بازیکن دعوت شده به تیم ملی تنها احسان پهلوان که با اجازه از کی‌روش از اردو خارج شده در تمرین حضور نداشت.دانیال ماهینی مدافع استقلال خوزستان که جدیدترین بازیکن دعوت شده به تیم ملی است، با تاخیر ۳۰ دقیقه‌ای به تمرین اضافه شد.
حاج صفی: با‌زی امروز مقابل عراق لازم بود
بازیکن تیم ملی فوتبال ایران، گفت: با پیروزی در دیدار دوستانه امروزمقابل عراق با روحیه بالا به مصاف قطر در رقابت های انتخابی جام جهانی خواهیم رفت.
احسان حاج صفی پس از تمرین دیروز تیم ملی فوتبال ایران، گفت: تمرین بسیار خوبی را برگزار کردیم و خوشبختانه تمامی بازیکنان آماده بودند. وی ادامه داد: باید در دیدار دوستانه مقابل عراق بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذاریم و با پیروزی در این دیدار با روحیه خوب به مصاف قطر برویم. بازیکن تیم ملی فوتبال ایران، گفت: برای بازی با عراق کاملا هماهنگ هستیم و قطعا مقابل این تیم بازی راحتی ‌پیش رو نخواهیم داشت.

Email this page

نسخه مناسب چاپ