افزایش ۲۶ درصدی بودجه پژوهشگاه علوم ورزشی در سال ۹۶
 

رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی از رشد ۲۶درصدی بودجه پژوهشگاه در سال ۹۶ خبر داد و گفت: بودجه پژوهشگاه از ۵ میلیارد تومان سال ۹۵ به حدود ۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
دکتر رضا قراخانلو در گفتگو‌ با ایسنا، پیرامون میزان رشد بودجه پژوهشگاه علوم ورزشی در سال ۹۶ افزود: با توجه به برنامه‌هایی که در پژوهشگاه داریم، این میزان بودجه هم کم و ناچیز است. اگر میزان هزینه‌هایی که در کشور در جهت مقابله با بیماری‌ها و درمان صورت می‌گیرد را مبنا قرار دهیم، می‌بینیم که اعتبارات پژوهشگاه بسیار ناچیز است. حال آن که تحقیقات می‌تواند به کاهش هزینه‌های درمان کمک کند. بنابراین باید در مسیری حرکت کنیم که اعتبارات پژوهشی تخصیص یافته به علوم ورزشی خیلی بیش‌تر از این‌ها باشد. البته در پژوهشگاه زمینه‌های مناسبی فراهم کردیم تا با برقراری ارتباط موثر با اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه‌ها و تعریف دقیق از اولویت‌های پژوهشی، بودجه را به درستی مدیریت کنیم تا به دستاوردهای لازم دست پیدا کنیم.او هم‌چنین به‌عنوان نمونه از اجرای دو طرح پژوهشی تا پایان سال خبر داد و افزود: طرح پایش فعالیت بدنی و آمادگی جسمانی دانشجویان سراسر کشور از مدت‌ها قبل در اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم از محل اعتبارات بخش ورزش شروع شده، ولی اکنون با کمک سازمان برنامه و بودجه به عنوان یک طرح مصوب و با هدف‌گذاری دقیق توسط پژوهشگاه و با همکاری همه جانبه اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم این پژوهش را انجام خواهیم داد. این طرح به ما می‌گوید دانشجویان که سرمایه ملی کشور هستند چه میزان از آمادگی جسمانی، سلامت و تحرک برخوردار هستند. در حال حاضر ۲۰ دانشگاه درگیر این طرح هستند و ما در تلاشیم ۳۰ دانشگاه دیگر را وارد این چرخه کنیم. به‌زودی به نقطه‌ای خواهیم رسید که تمام دانشگاهیان دارای پرونده فعالیت بدنی و آمادگی جسمانی شوند.
قراخانلو گفت: برای این که امکان حضور مربیان بدنساز زن را در کلاس‌های عملی بیشتر فراهم کنیم، به دنبال آن هستیم تا در مراحل بعدی دوره‌های بدنسازی، یک دوره اختصاصی بدنسازی ویژه مربیان زن برگزار کنیم تا در اجرای کارهای عملی با مشکلات کمتری مواجه شوند. تا به امروز ۴۰۰ نفر از مربیان کشور در این چهار دوره حضور داشتند که این نشان از توجه ویژه مربیان نسبت به دوره‌های بدنسازی است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ