اخبار کوتاه داخلی
نشست رئیس رسانه‌ملی با مدیران فدراسیون فوتبال
در نشست مسئولان فدراسیون فوتبال با رئیس رسانه ملی، راهکارهای تقویت تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۸ و تعامل بیشتر رسانه‌ملی و فدراسیون فوتبال مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط‌عمومی رسانه‌ملی، در این مراسم که با حضور رئیس رسانه ملی، معاونین و اعضای شورای سیاستگذاری و هماهنگی ورزش صداوسیما و برخی معاونین وزارت ورزش و مسئولان فدراسیون فوتبال و جمعی از کارشناسان ورزشی برگزار شد، راه‌کارهای تقویت تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۸ و تعامل بیشتر رسانه‌ملی و فدراسیون فوتبال مورد بررسی قرار گرفت.

تیم بسکتبال پتروشیمی آسیایی شد
با شکست نفت در مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال باشگاه غرب آسیا، پتروشیمی که پیش از این راهی فینال شده بود صاحب سهمیه آسیایی هم شد.
به گزارش مهر، دومین دیدار مرحله نیمه نهایی هفدهمین دوره مسابقات بسکتبال باشگاه های غرب آسبا شامگاه میان دو تیم نفت ایران و الریاضی لبنان برگزار شد. در این بازی بازیکنان نفت با ١٠ امتیاز اختلاف و با نتیجه ٧٤ بر ٦٤ متحمل شکست شدند. بدین ترتیب نفت از صعود به فینال بازماند و الریاضی همچون دوره گذشته حریف پتروشیمی در دیدار نهایی شد. ‌سال گذشته پتروشیمی در فینال الریاضی را شکست داد و به عنوان قهرمانی دست یافت. قرار بود در پایان مسابقات بسکتبال باشگاه های غرب آسیا سه تیم از سه کشور صاحب سهمیه آسیا شوند. با توجه به حضور هر سه نماینده ایران در مرحله نیمه نهایی و پیش از برگزاری دیدارهای این مرحله، دو تیم رام الله فلسطین و الریاضی لبنان صاحب سهمیه آسیا شده بودند و قرار بود بهترین تیم ایران هم به این سهمیه دست یابد. بر این اساس و با توجه به ناکامی نفت از صعود به فینال و حضور پتروشیمی به عنوان تنها نماینده بسکتبال ایران در این مرحله، این تیم سومین و آخرین سهمیه آسیایی رقابت‌های باشگاهی غرب آسیا را از آن خود کرد.

کرانچار جانشین ویسی در سپاهان
سرمربی سپاهان از سمت خود برکنار شد و قرار است به زودی زلاتکو کرانچار به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی شود.
به گزارش “ورزش سه”، عبدالله ویسی که در این فصل روزهای پرفراز و نشیبی را با سپاهان پشت سرگذاشته است، با تصمیم مدیران این تیم از سمت سرمربیگری طلایی پوشان اصفهانی اخراج شد و دیگر در تمرینات این تیم شرکت نخواهد کرد.گفته می شود زلاتکو کرانچار در آستانه عقد قرارداد با سپاهان است و از روز سوم فروردین ماه در تمرین این تیم شرکت خواهد کرد.

مذاکره فدراسیون جودو با ۲ مربی خارجی
فدراسیون جودو برای جذب مربی خارجی برای هدایت تیم ملی با دو مربی در حال مذاکره است که یکی از آنها ۲۴ فروردین ماه به تهران می آید.
به گزارش مهر، «بالیان کارن» از اوکراین یکی از این مربیان است. این مربی ۴۱ ساله که سابقه ۱۰ سال حضور در تیم ملی این کشور را دارد و به همراه این تیم یک طلا، دو نقره و سه برنز از رقابتهای مختلف کسب کرد و در ۵ سال گذشته عضو کادر فنی این کشور بوده، ۲۴ فروردین ماه به تهران سفر می کند. همچنین «تکیچ سلوکوف» مربی ۴۷ ساله روس تبار مقیم آلمان که چند سالی با تیم ملی این کشور فعالیت داشته هم دیگر مربی است که با مسئولان فدراسیون جودو در حال مذاکره است.رزومه این دو مربی به فدراسیون جودو ارسال شده و قرار است طی روزهای ابتدایی سال آینده مذاکرات مستقیم برای جذب یکی از این دو مربی از سوی مسئولان جودو کشورمان صورت گیرد.

لیگ جهانی کاراته ؛ ایرانی ها رقبای خود را شناختند
قرعه کشی مرحله دوم از رقابتهای لیگ جهانی کاراته برگزار شد و طی آن نمایندگان ایران در این دوره از مسابقات رقبای خود را شناختند.
به گزارش فارس، هلند در شهر رتردام میزبان ۱۲۵۸ ورزشکار از ۷۳ کشور در قالب مرحله دوم لیگ جهانی موسوم به کاراته وان می باشد. رقابتهایی که ۳ روز به طول خواهد انجامید. نخستین نماینده ایران «سهیل ساجدی‌فر» در رقابتهای کاراته وان هلند با شکست برابر کاتارویی از فرانسه از دور رقابتها کنار رفت. در روز دوم این پیکارها هم امروز مبارزات اوزان ۵۵-، ۶۱-، ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم زنان و ۷۵-، ۸۴- و ۸۴+ کیلوگرم مردان انجام خواهد شد که «ابراهیم حسن بیگی، ذبیح‌اله پورشیب، سجاد گنج‌زاده و سامان حیدری» به مصاف رقبایشان می‌روند. در روز اول و دوم مسابقات کاراته وان هلند، رقابت‌های مقدماتی و گروه شانس مجدد برگزار می‌شود و فردا پیکارهای مدال برنز و فینال برگزار خواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ