خوابگاه‌های دانشگاه آزاد آماده پذیرش نوروزی دانشجویان و اعضای هیات علمی
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی از اسکان نوروزی اعضای هیات علمی و دانشجویان این دانشگاه در تعطیلات نوروز در خوابگاه‌های این دانشگاه خبر داد.
حجت‌الاسلام طه هاشمی در گفتگو با ایسنا با اشاره به وضعیت خوابگاه‌های این دانشگاه در تعطیلات نوروزی گفت: در حال حاضر نیز بسیاری از خوابگاه‌های این دانشگاه به دلیل طرح بومی‌گزینی خالی هستند. لذا طبق روال سال‌های گذشته، در اواخر اسفند بررسی اجمالی روی خوابگاه‌ها انجام می‌شود و دانشجویان و اعضای هیات علمی با ثبت نام در سامانه‌ای که در این خصوص ایجاد می‌شود و جزییات آن اعلام خواهد شد، در هر شهری که مسافرت می‌کنند، اسکان داده می‌شوند. وی افزود: اسکان نوروزی دانشجویان و اعضای هیات علمی، کارکنان دانشگاه آزاد از آینده سراسری خواهد شد و تحت عنوان مجموعه گردشگری تکاب زیر نظر سه معاونت عمران، دانشجویی و فرهنگی و اداری دانشگاه آزاد، تمامی خوابگاه‌ها ساماندهی می‌شوند تا تبدیل به مکان‌های اقامتی نوروزی شوند و قطعا دانشجویان و اعضای هیات علمی به همراه خانواده در اولویت اسکان‌دهی هستند. هاشمی همچنین از تهیه اطلس گردشگری دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: این اطلس در همه واحدهای استانی در حال آماده‌سازی است و به صورت نرم‌افزار در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه در خصوص آمار نقل و انتقالات دانشجویان این دانشگاه اظهار کرد: با اعلام فراخوان دانشگاه برای نقل و انتقالات، ۱۶ هزار و ۷۹۹ درخواست انتقال از سوی دانشجویان ارائه شد که از این تعداد با انتقال ۱۶ هزار نفر موافقت شده است و افرادی که با انتقال آن‌ها موافقت نشده، عمدتا افرادی بوده‌اند که یا در سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند یا مشکل آموزشی داشته‌اند.
*رشد تسهیلات نخبگان
معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی هم بر تامین تسهیلات بهتر و بیشتر برای نخبگان و استعدادهای برتر تاکید کرد و گفت: در همین راستا مزایای هیات‌ علمی دانشگاه افزایش می یابد.
به گزارش مهر به نقل از دانشگاه آزاد، مرتضی احسانی گفت: جذب نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با آغاز دوره مدیریتی جدید، روند روبه‌رشد و سرعت مناسبی پیدا کرده است. افزایش مزایای هیات‌علمی در این سال‌ها و ادامه آن در سال‌های آینده قطعا دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان یکی از اولین اولویت‌های انتخابی نخبگان قرار می‌دهد. معاون اداری مالی دانشگاه آزاد توجه به معیشت و رفاه کارکنان و اعضای هیات علمی این دانشگاه را اولویت برنامه‌های‌های معاونت اداری مالی برای سال آینده اعلام و بر تامین تسهیلات و رفاه بیشتر برای جذب نخبگان و دانشمندان در سراسر کشور تاکید کرد. احسانی به برنامه‌های سال بعد این معاونت هم اشاره کرد و افزود: توجه به معیشت و رفاه کارکنان و اعضای هیات علمی در اولویت برنامه‌های ما برای سال آینده است. همچنین استفاده از سازمان‌ها و دستگاه‌ها ارائه دهنده خدمات برای تامین کالاهای ضروری کارکنان و هیات علمی در دستور کار است. ما با شرکت‌ها و سازمان‌هایی که خدماتی ارائه می‌کنند، قراردادهایی را منعقد می‌کنیم تا بدون بهره و به صورت قرض‌الحسنه به کارکنان و اعضای هیات علمی خدمات ارائه کنند. وی گفت: افزایش و بهبود تعهدات صندوق بیمه تکمیلی دانشگاه و ارتباط با بیمارستان‌های مطرح و درجه یک کشور مدنظر ما است. در حال حاضر تقریبا همه واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دارای صندوق رفاه دانشجویان هستند و اگر واحدی صندوق ندارد، مطمئنا براساس قانون است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ