اخبار کوتاه
تغییر ساعت رسمی کشور در روز اول فروردین
ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ۹۶ یک ساعت جلو کشیده می‌شود. قانون تغییر ساعت رسمی کشور در مهر سال ۱۳۸۶ پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان، برای اجرا به دولت ابلاغ شد.
بر این اساس، هر سال در ساعت ۲۴ روز یکم فروردین، ساعت رسمی کشور برای یک ساعت جلو کشیده شده و ساعت ۲۴ روز سی‌ام شهریور به زمان سابق باز می‌گردد.

سازمان ملل: رفتار ایران در قبال پناهجویان قابل تقدیر است
رئیس نمایندگی کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل متحد در تهران، رفتار ایران در قبال پناهجویان را شایسته تقدیر دانست.
به گزارش ایسنا، «سیوانکا داناپالا»، در گفتگو با فرانسه، از چهار دهه میزبانی ایران از پناهجویان افغانستان که آن‌را «مثال زدنی» نام برد، تقدیر کرد.
داناپالا با تاکید بر این که این حکایتی است که به اندازه کافی گفته نشده، افزود: در جهانی که شما شاهد گزارش‌های بدی از میزبانی پناهجویان هستید، این ایران است که وضع خوبی دارد. وی ادامه داد: ایران با گنجاندن پناهندگان در برنامه بیمه سلامت تحت حمایت دولت، بدعتی را در زمینه میزبانی از پناهجویان ایجاد کرد.
رئیس کمیساریای عالی پناهندگان با ستایش از رهبری ایران در زمینه ایجاد شرایط تحصیل برای نوجوانان افغانستان گفت: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران در سال ۲۰۱۵دستور داد مدارس این کشور نوجوانان افغانستانی را ثبت نام کنند، اقدامی که موجب شد مقام‌های ایران به فکر تاسیس کلاس‌های جدید باشد.
وی خاطرنشان کرد: بیش از ۳۵۰هزار نوجوان افغانستانی که ۴۸هزار نفر آنها برای نخستین بار در مدارس ایران ثبت نام کردند، از این فرصت بهره بردند.

۲۱۲۰مرکز پخش مواد غذایی غیر بهداشتی تعطیل شد
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون برای ۲هزار و ۱۲۰مرکز پخش مواد غذایی در بازرسی های نوروزی تیم های وزارت بهداشت، حکم تعطیلی از دادگاه صادر شده است.
به گزارش مهر، دکتر ایرج حریرچی افزود: بازرسی‌های وزارت بهداشت از ابتدای اسفند آغاز شده و تا ۱۵فروردین ادامه دارد که تا کنون۴۷۹هزار و ۸۶۲مرکز پخش مواد غذایی را بازدید کرده‌ایم که ۷هزار و ۹۴۷مرکز جزو رستوران‌های بین راهی بوده‌اند که هر کدام نزدیک به دوبار بازدید شده‌اند. وی گفت: ۷۵۰گروه بازرسی در روزهای تعطیل و ۲هزار و ۵۰۰گروه در روزهای اداری از ۸صبح تا۱۰شب کار بازدید را انجام می‌دهند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ