کوتاه از سراسر جهان
 

لغو سفر پادشاه عربستان به مالدیو از ترس آنفولانزای خوکی
فارس: پادشاه عربستان سعودی که در سفر به شرق آسیا به سر می‌برد از ترس آنفولانزای خوکی سفر به کشور مالدیو را لغو کرد. ملک سلمان که در سفر یک ماهه به شرق و جنوب شرق آسیا به سر می‌برد، از ترس آنفولانزای خوکی سفر به مالدیو را لغو کرد. سلمان طی هفته‌های اخیر به کشورهای مالزی، اندونزی، ژاپن و چین سفر کرد و قرار بود آخرین کشوری که در شرق آسیا به آن سفر می‌کند مالدیو باشد. شیوع بیماری آنفولانزای خوکی در مالدیو منجر به تعطیلی مدارس زیادی در پایتخت این کشور برای کنترل بیماری شده است.

اتحادیه اروپا خواستار تحقیق درباره جنایات علیه مسلمانان میانمار شد
تسنیم: اتحادیه اروپا از سازمان ملل خواست فورا بازرسان حقیقت?یاب را به میانمار اعزام کند تا درباره اتهامات مربوط به شکنجه، تجاوز و اعدام ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا تحقیق کنند. حدود ۷۵ هزار مسلمان روهینگیا از آغاز سرکوب ارتش میانمار در چهار ماه گذشته به بنگلادش رفته اند. دفتر حقوق بشر سازمان ملل از کشته شدن احتمالی صدها نفر از مسلمانان روهینگیا بر اثر اقدامات سرکوب گرانه ارتش میانمار در چهار ماه اخیر پرده برداشته است .پیش نویس قطعنامه پیشنهادی اتحادیه اروپا به شورای حقوق بشر سازمان ملل بر لزوم توقف خشونت های نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا تاکید کرده است.

داعش تهدید به حمله به تاج محل هند کرد
ایرنا: گروه موسوم به «مرکز رسانه ای احوال امت» وابسته به داعش با انتشار تصویری در شبکه های اجتماعی، حمله به تاج محل را یکی از اهداف مهم داعش در هند اعلام کرد. سازمان های اطلاعاتی هند با صدوربیانیه ای اعلام کردند در تصویر منتشر شده بر روی شبکه های اجتماعی، یک شبه نظامی با آرپی جی بنای تاریخی تاج محل را نشانه گرفته است. در ادامه بیانیه سازمان های اطلاعاتی هند آمده است: قرار گرفتن یک خودرو سیاه رنگ در پائین تصویر و نوشتن عبارت «هدف بعدی داعش» در کنار تصویر تاج محل، احتمال حمله تروریستی داعش با خودرو به این مکان را تقویت می کند. گروه های وابسته به داعش، تاکنون چندین بار هند را تهدید به حمله تروریستی کرده اند.

خداحافظی «یواخیم گاوک» با ریاست جمهوری آلمان
مهر: رئیس جمهوری آلمان پس از اتمام دوره پنج ساله فعالیت خود از این سمت کناره گیری کرد. «یواخیم گاوک» دیروز در مراسم خداحافظی شرکت کرد. در مراسم خداحافظی رئیس جمهوری آلمان وزرای کابینه وشماری از مقامات داخلی و خارجی حضور داشتند. بر اساس اعلام دفتر ریاست جمهوری آلمان حدود ??? نفر در مراسم خداحافظی گاوک شرکت داشتند. این در حالی است که «آنگلا مرکل» صدر اعظم به علت سفر به واشنگتن به منظور دیدار با ترامپ در این مراسم حضور نداشت. «فرانک والتر اشتاین مایر» جانشین گاوک در پست ریاست جمهوری آلمان شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ