فرمان رئیس جمهوری مصر برای ایجاد نمایندگی دائم در ناتو
سرویس خارجی:رئیس جمهوری مصر طی فرمانی با ایجاد هیأت نمایندگی دائم در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، (ناتو) موافقت کرد.عبدالفتاج سیسی طی این فرمان، «ایهاب فوزی»، سفیر مصر در بروکسل را به ریاست این هیأت تعیین کرد. گفتنی است،در همین رابطه، محمود حجازی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مصر در ماه گذشته با پیتر پاول، رئیس کمیته نظامی ناتو در قاهره دیدار کرده بود. در همین حال،دبیر شورای امنیت ملی مصر از آموزش نیروهای ملی لیبی در مصر به منظور حمایت از امنیت و ثبات این کشور خبر داد.از طرفی،وزارت کشور مصر اعلام کرد: هشت عضو اخوان المسلمین که قصد تشکیل شاخه نظامی و اجرای عملیات بر ضد نیروهای امنیتی و نهادهای دولتی این کشور را داشتند در منطقه ” نصر” در شرق قاهره بازداشت شدند. در چنین شرایطی، «طارق الملا» وزیر نفت مصر گفت: با طرف سعودی برای از سرگیری صدور محموله های نفتی شرکت آرامکو به مصر توافق شده است.
*لیبی
منابع آگاه در لیبی از بالا گرفتن درگیری ها و زخمی شدن “خلیفه الغویل” رئیس دولت سابق این کشورخبر دادند. منابع نزدیک به الغویل با تایید این خبر تاکید کردند:مجروحیت وی به حدی نیست که جان او را به خطر انداخته باشد.خلیفه الغویل رئیس دولت سابق لیبی که در طرابلس مستقر بود وخود را دولت نجات ملی می نامید، هیچگاه مشروعیت دولت وحدت ملی را که در طرابلس مستقر شد، نپذیرفت.
*مغرب
پادشاه مغرب در پی ناکامی «عبدالله بنکران» برای تشکیل دولت جدید با گذشت بیش از پنج ماه، فرد دیگری را مأمور تشکیل کابینه کرد.دیوان پادشاهی مغرب اعلام کرد: «محمد ششم» تصمیم گرفت عبدالله بنکران را از مأموریت تشکیل دولت معاف کرده و شخصیت سیاسی دیگری از حزب عدالت و توسعه را مأمور تشکیل دولت کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ