وزیر ورزش: از فدراسیون‌های با برنامه بیشتر حمایت می‌کنیم
 

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد امسال میزان حقوق بازنشستگان و قهرمانان را افزایش خواهیم داد.
به گزارش ایسنا، مسعود سلطانی‌فر در نشست تخصصی تبیین راهبرد ورزش بانوان در برنامه ششم توسعه کشور با رویکرد “تولید و اشتغال” که صبح دیروز در هتل المپیک تهران برگزار شد، پس از تسلیت به بازماندگان سیل اخیر آذربایجان و کردستان و با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری که در ماه آینده برگزار خواهد شد، اظهار امیدواری کرد که ملت با حضور گسترده خود در رای‌گیری هم‌چون سال‌های گذشته سبب برگزاری یک انتخابات خوب شود تا این انتخابات به یک رفراندوم بزرگ تبدیل شود.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه‌ گفت: بنابر آن چه که قول داده بودیم در عرصه ورزش بانوان اهتمام ویژه‌ داشته باشیم تا بانوان حضور گسترده‌تری در ورزش کشور چه در بخش مدیریتی و چه در بخش حضور در رقابت‌ها و رویدادهای مختلف داشته باشند، تلاش خود را خواهیم کرد تا به وعده‌های‌مان عمل کنیم.
او در ادامه‌ افزود: باور من بر این است که باید از حضور بانوان در عرصه‌های مدیریتی ورزشی کشور بسیار بیش‌تر از چیزی که در حال‌ حاضر وجود دارد استفاده کنیم و باور دارم که بانوان می‌توانند عهده‌دار مدیران کل در استان‌ها شوند و بسیاری از بانوان می‌توانند هدایت فدراسیون‌های مهم کشور را بر عهده بگیرند و بسیاری از هیات‌های ستادی می‌توانند با حضور بانوان دلسوز و متخصص مدیریت شوند. ان‌شاء‌الله در سال ۹۶ این توفیق را داشته باشم تا به وعده‌های خود در ورزش بانوان عمل کنیم.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه‌ به دستاوردهای دولت “تدبیر و امید” در بخش ورزش و جوانان اشاره و خاطرنشان کرد: دولت در سال ۹۲ در شرایطی کشور را تحویل گرفت که جدا از ورزش در تمام بخش‌های کشور مشکلات و بحران‌هایی وجود داشت، بی‌ثباتی اقتصادی، کاهش سرمایه‌های ملی شرایط ملتهبی را در کشور به وجود آورده بود و در بخشی از ماه‌ها و سال‌ها دیده می‌شد که بخشی از دارایی‌های مردم به واسطه کاهش ارز، کاهش پیدا کرده بود و تورم بالا شرایطی را به وجود آورده بود که هیچ سرمایه‌گذار داخلی و خارجی رغبت به سرمایه‌گذاری نداشت.
او ادامه‌ داد: در شرایطی سکان وزارت ورزش و جوانان را در اختیار گرفتم که تعداد زیادی از فدراسیون‌ها بدون رئیس بودند، پاداش بسیاری از قهرمانان پرداخت نشده بود و پروژه‌های ناتمامی در دست وزارتخانه باقی‌ مانده بود. تلاش وزیر گذشته گودرزی و همکاران او و هم‌چنین تلاش من در مدت حضوری که در این وزارت ورزش و جوانان دارم باعث شده است تا حدود بسیار زیادی یک وضع با ثباتی را ایجاد کنیم و فدراسیون‌های بدون رئیس، صاحب رئیس شدند.
وی در ادامه‌ با مروری بر عملکرد دولت تدبیر و امید و مقایسه آن با گذشته اضافه‌ کرد: در سال ۹۶ در مقایسه با سال ۹۲ مجموع اعتبارات ورزش حدود سه برابر شده است و این با وجود مشکلات مالی بوده است. هم‌چنین اعتبارات عمرانی ما مربوط به پروژه‌های مختلف ۱۲۰ درصد افزایش داشته است و پروژه‌های ناتمام بسیاری در دولت “تدبیر و امید” تکمیل و بهره‌برداری شد. مشکل استخدام قهرمانان در مسیر خود قرار دارد و تعدادی از این قهرمانان استخدام شدند. بنا داریم امسال میزان حقوق قهرمانان و بازنشستگان را افزایش دهیم.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه‌ افزود: بیش‌ترین سهمیه را در المپیک و پارالمپیک ریو داشته‌ایم و نتایج خوبی را نیز کسب کرده‌ایم و مهم‌ترین اتفاق در بخش بانوان کسب نخستین مدال ورزش زنان در المپیک بود و هم‌چنین حضور زهرا نعمتی هم در بخش المپیک و هم در بخش پارالمپیک و مجموعا درخشش خوبی را در رقابت‌ها داشتند.
سلطانی‌فر در ادامه‌ به صعود مقتدرانه تیم‌ ‌ملی فوتبال به جام جهانی و هم‌چنین صعود تیم‌ ‌ملی والیبال ایران بعد از ۵۲ سال به المپیک و حضور قهرمان دوومیدانی کشور در مرحله نیمه نهایی المپیک، شمشیرباز کشور که می‌توانست مدال المپیک را به دست بیاورد و هم‌چنین طلای کشتی آزاد بعد از شانزده سال اشاره کرد.
وی گفت: بعد از المپیک لندن دومین نتیجه‌ تاریخی المپیک را در ریو کسب کردیم و امیدوار هستم که در المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز با برنامه‌ریزی‌های خوبی که انجام خواهیم داد نتایج خوبی را کسب کنیم. در بخش بانوان نیز دستاوردهای خوبی به وجود آمده است هم از جهت تعداد مدال و هم از جهت تعداد قهرمانی‌ها؛ و نیز لازم است این را بگویم که ظرفیت در بخش ورزش بانوان بسیار بیش‌تر از آن چیزی است که در حال‌ حاضر وجود دارد. با وجود ملاحظات پوششی توانستیم در بسیاری از رشته‌ها گشایش خوبی داشته باشیم و در بسکتبال هم اتفاقات خوبی در حال‌ رخ دادن است و ان‌شاء‌الله شاهد حضور افتخارآفرین بسکتبالیست‌ها نیز در رویدادها باشیم. این انتظار را دارم که نگاه ویژه‌ای به حضور بانوان در میادین بین‌المللی داشته باشیم.
سلطانی‌فر خاطرنشان کرد: اگر فدراسیون‌ها برنامه منطقی داشته باشند و یک نگاه عمیق در آن وجود داشته باشد حتما از آن فدراسیون حمایت خواهیم کرد و منابع آن را تامین می‌کنیم.
به‌ گزارش ‌ایسنا، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران، بیان‌ کرد: قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس را به همه اعضای باشگاه و هم‌چنین همه هواداران که این تیم را تشویق کردند و تیم توانست در فاصله سه هفته تا پایان رقابت‌های لیگ قهرمان شود، تبریک می‌گویم. این حاصل یک اهتمام جمعی است و جوانان پرسپولیس فعل خواستن را صرف کردند.سلطانی فر در ادامه‌ بیان‌ کرد: این تیم جوانگرایی را از سال گذشته آغاز کرده بود و نتیجه‌ آن را نیز دید. همان کاری را که تیم فوتبال استقلال در بخش جوانگرایی انجام می‌دهد. هر جا که به جوانان اعتماد شد آن‌ها نتیجه‌ خوبی را داشتند.
او در ادامه‌ خاطرنشان کرد: امیدوار هستم در لیگ‌های آسیایی نیز بتوانیم یک تیم ایرانی قهرمان شود.
وزیر ورزش و جوانان درباره حضور خانواده‌ها برای تماشای رویدادهای ورزشی ، بیان‌ کرد: این هدفی است که از گذشته در دست بررسی است و امیدواریم که شرایطی فراهم شود که با حفظ شئونات اسلامی بتوانیم خانواده‌ها در رویدادهای ورزشی حضور داشته باشند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ