اخبار کوتاه داخلی
 

کی‌روش به ایران بازگشت
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان بعد از پایان مرخصی‌اش در پرتغال به کشورمان بازگشت.
به گزارش فارس، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که بعد از دیدار با چین از سری رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای انجام امور شخصی راهی مرخصی و سفر به کشور پرتغال شده بود سرانجام با پایان بخشیدن به دوران مرخصی‌اش به کشورمان بازگشت.
با بازگشت کی‌روش استارت جدی برای برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی به منظور حضور قدرتمند برای ادامه رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه زده خواهد شد و این سرمربی بعد از بازگشت تاج از قرقیزستان در جلسه‌ای با او شرکت کرده و طرفین برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی را مدون و نهایی خواهند کرد.

قهرمانی تیم ملی فوتبال دستی ایران در جام جهانی آلمان
تیم ملی فوتبال دستی ایران با برتری مقابل ایتالیا، به مقام قهرمانی جام جهانی آلمان دست یافت‌.
به گزارش ایسنا، تیم ملی بزرگسالان فوتبال دستی ایران در دیدار پایانی در بخش تیمی، با حساب ۴۲ بر ۲۸ و در مجموع تیمی با نتیجه دو بر صفر تیم ایتالیا را از میان برداشت و قهرمان این مسابقات جهانی شد.تیم ایران در نیمه نهایی از سد اسلوونی گذشته و ایتالیا هم برابر ترکیه به پیروز رسیده بود.
در جام جهانی فوتبال روی میز آلمان تیم‌های ترکیه، اسلوونی، روسیه، رومانی، پرو، بلغارستان، چین، برزیل، اسپانیا و فنلاند به ترتیب در رده‌های سوم تا دوازدهم قرار گرفتند.

تیم ملی والیبال ساحلی ایران قهرمان آسیا شد
تیم ملی الف والیبال ساحلی ایران در دیدار نهایی رقابت های قهرمانی آسیا اندونزی را شکست داد و بر بام قاره کهن قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، رقابت های والیبال ساحلی قهرمانی مردان آسیا که از روز جمعه با حضور ۳۲ تیم در تایلند آغاز شده بود، دیروز با قهرمانی تیم ملی الف ایران به پایان رسید.
تیم ملی الف والیبال ساحلی ایران متشکل از بهمن سالمی و رحمان رئوفی در مرحله نهایی به مصاف اندونزی رفت و دو بر یک این تیم را شکست داد تا برای دومین بار قهرمان آسیا شود.ملی پوشان ایران در ست دوم این مسابقه ۲۱ بر ۱۲ مغلوب حریف شدند اما در ست های اول و سوم با امتیازهای ۲۲ بر ۲۰ و ۱۵بر ۱۲ به پیروزی رسیدند تا به عنوان نخست آسیا دست یابند.
در دیدار رده بندی هم تیم های استرالیا و قطر به مصاف یکدیگر رفتند که استرالیا با شکست دو بر صفر (۲۳ بر ۲۱ و ۲۱ بر ۱۴) حریف به عنوان سومی و مدال برنز دست یافت.
والیبال ساحلی ایران در این دوره از رقابت ها برای ششمین بار در جمع چهار تیم برتر این رقابت ها قرار گرفت. در سال ۲۰۱۱ تیم ایران (آق محمد سلاق و پرویز فرخی) موفق به کسب مقام قهرمانی شده بود و در چهار دوره دیگر (۲۰۰۵، ۲۰۰۶، ۲۰۰۸ و ۲۰۰۱۲) به رتبه چهارمی دست یافت.

جوانان جودو کشورمان عازم باکو شدند
تیم جوانان جودو پسران کشورمان به منظور شرکت در پیکارهای بین‌المللی جودو آذربایجان دیشب عازم باکو محل برگزاری این رقابت‌ها ‌شدند.
به گزارش سایت فدراسیون جودو،جوجیتسو و کوراش، در چار چوب اهداف متولیان فدراسیون به منظور پشتوانه‌سازی و تقویت تیم‌های ملی سنین پایه، تیم جوانان جودو کشورمان با ۱۰ بازیکن در رقابت‌های بین المللی باکو شرکت می‌کند.
بر اساس این گزارش مجید وحید بریمانلو در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم، محمد رضا صدیقی و جعفر فیروز آبادی در وزن منهای ۶۶ کیلوگرم، رضا پارسا پور و کاظم کریمی در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم، جواد مرادی در منهای ۸۱ کیلوگرم و فرزین شهباز، علی پرهیزکار، امیر حسین اخلاقی و حمید رضا ملک زاده در به اضافه ۸۱ کیلوگرم ۱۰ دلاور جودو ایران در تاتامی باکو هستند.
احمد کاظمی و امیر قاسمی‌نژاد مربیان تیم ملی به همراه بهنام رشنو مربی پایگاه قهرمانی فدراسیون هدایت تیم جوانان ایران در این پیکارها را برعهده دارند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ