اخبار کوتاه داخلی
۲ سهمیه جهانی دوومیدانی نوجوانان برای ایران
مریم محبی مجوز حضور در مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان جهان را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، در جریان برگزاری مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان دختر کشور، دیروز در رشته ۴۰۰ متر مریم محبی از استان تهران موفق شد با ثبت زمان ۵۷ر۵۶ ثانیه مجوز حضور در رقابت های دو و میدانی قهرمانی نوجوانان جهان را کسب کند. همچنین محمدرضا دهقانی هم در دوی ۴۰۰ متر موفق شد ورودی رقابت‌های جهانی را از آن خود کند. مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۷ به میزبانی کشور کنیا برگزار خواهد شد.

ساری قهرمان جام تکواندو فجر شد
در پایان بیست و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی تکواندو جام فجر تیم شهرداری ساری با کسب ۸۴ امتیاز کاپ قهرمانی قدیمی ترین تورنمنت آسیا را به خود اختصاص داد.
به گزارش ایسنا، بیست و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی تکواندو جام فجر (G1) با حضور ۲۰ تیم به میزبانی هیات تکواندو استان مازندران و در شهر ساری برگزار شد. این دوره از رقابت‌ها در ۸ وزن (۵۴-، ۵۸-، ۶۳-، ۶۸-، ۷۴-، ۸۰-، ۸۷- و ۸۷+ کیلوگرم) و به مدت دو روز برگزار شد که در پایان تیم شهرداری ساری از ایران با ۶ مدال طلا، یک نقره و ۸۴ امتیاز قهرمان شد، تیم لوازم خانگی کن بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و تیم افغانستان عنوان سوم را بدست آورد. تیم ارمنستان با یک مدال طلا، یک امتیاز و ۲۲ امتیاز و تیم عراق با ۳ برنز و ۲۰ امتیاز در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند.این دوره از مسابقات G1 بود و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۱۰، ۶ و ۶ر۳ امتیاز در چار چوب افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

اعزام ۳۰۰ ورزشکار به بازی های کشورهای اسلامی
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: ۳۰۰ ورزشکار زن و مرد به چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی به میزبانی جمهوری آذربایجان اعزام می شود.
شاهرخ شهنازی دیروز در مجمع سالیانه فدراسیون بدمینتون گفت: فدراسیون بدمینتون در سال های اخیر یکی از مهمترین فدراسیون ها در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش و اجرای برنامه تقویم ورزشی بوده است. شهنازی گفت: هماهنگی وتعامل وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در حدی است که هیچ مشکلی بین این دو دستگاه وجود ندارد و به زودی قرار است کاروان ورزشی ایران متشکل از ۳۰۰ ورزشکار راهی بازی های کشورهای اسلامی شود.چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی ۲۲ اردیبهشت ماه امسال در باکو برگزار می شود.
سنگ‌نوردان ایران در راه جام‌جهانی چین
سنگ‌نوردان ایران برای حضور در جام‌جهانی چین عازم این کشور شدند.
به گزارش سایت فدراسیون کوهنوردی، تیم ۶ نفره سنگ‌نوردی کشورمان برای حضور در ۲ جام‌جهانی عازم شهرهای چونگ‌کینگ و نانجینگ چین شد. رضا علی‌پور در ماده سرعت و علی برات‌زاده، سعید سفری، امیر نوری، امین یزدی زاد و صدرا بوترابی در ماده بولدر با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.دومین مرحله مسابقات بولدرینگ و نخستین مرحله مسابقات سرعت در تاریخ‌های ۲ و ۳ اردیبهشت در چونگ کینگ و دومین مسابقه کشور چین در شهر نانجینگ طی روزهای ۹ و ۱۰ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

آغاز تمرینات تیم ملی امید با پیروانی
تیم ملی امید زیر نظر امیرحسین پیروانی کار خود را آغاز خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، بعد از برگزاری مراسم قرعه‌کشی مسابقات مقدماتی قهرمانی فوتبال کمتر از ۲۳ سال آسیا، رقبای ایران در این رقابت‌ها مشخص شد و ملی‌پوشان فوتبال ایران با تیم‌های عمان، قرقیزستان و سریلانکا همگروه شد. این مسابقات کمتر از سه ماه دیگر در تیرماه آغاز می‌شود اما تیم ملی امید بعد از حذف ایران از انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو به حال خود رها شده و هیچ گروهی مسئولیت فنی این تیم را بر عهده ندارد.با این حال پیش از این شنیده می‌شد که پس از برگزاری جام جهانی جوانان، امیرحسین پیروانی مسئولیت این تیم را بر عهده خواهد گرفت که از این رو پس از اتمام لیگ برتر برخی از بازیکنان دارای واجد شرایط همزمان با اردوی تیم ملی جوانان زیر نظر امیرحسین پیروانی کار خود را آغاز خواهند کرد.به این ترتیب پیروانی تیم ملی را در این رقابت‌ها هدایت خواهد کرد تا سه سال دیگر ایران پس از سال‌ها ناکامی به المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه پیدا کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ