تشکیلات خودگردان دیپلمات های خود در جهان را برای دفاع از حقوق اسرای فلسطینی بسیج کرد
 

سرویس خارجی: وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که دیپلمات‌های خود را در همه مناطق جهان برای دفاع از حقوق اسیران فلسطینی بسیج کرده است.
ریاض مالکی در بیانیه‌ای تاکید کرد که این وزارتخانه با اهتمام گسترده تحولات مربوط به اعتصاب غذای اسیران فلسطینی را به همراه همه کشورها، هیات‌های بین‌المللی مربوطه و سازمان‌های حقوق بشری پیگیری می‌کند.وی گفت: اسیرانی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند، گفته اند کاملا از بهایی که باید طی این اعتصاب غذا بپردازند آگاه هستند و حتی از اینکه زندگی‌شان به خطر بیفتد یا بمیرند آگاهند، به ویژه اینکه ممکن است ضعیف شوند که ریشه آن در بی‌توجهی پزشکی و بیماری است که در دوره‌های طولانی از آن رنج می‌برند.مالکی بر عادلانه بودن خواسته‌های انسانی که اسرای اعتصاب کننده آن را مطرح کرده اند تاکید کرد و این خواسته‌ها را انسانی و نه سیاسی، خواند.مالکی افزود: هدف از اعتصاب غذای اسیران آگاه ساختن جهان از شرایط اسرای جنگی فلسطینی در زندان‌های اسرائیلی، شرایط سخت، دردناک و غیرانسانی زندان‌هایشان و رنج و سختی خویشاوندان و خانواده‌هایشان در ملاقات با اسیرانشان در نوار غزه است. سخنگوی گردان‌های عز‌الدین قسام شاخه نظامی حماس هم آزادی اسرای فلسطینی را تعهدی دانست که بر گردن این گردان‌ها است. ابوعبیده گفت: ما از نزدیک نبرد اسرا را زیر نظر داریم و مطمئنیم که ملت فلسطین و مقاومت آن پیروز خواهد شد. وی افزود: آزادی اسرای فلسطینی تعهدی بر گردن ما است و درهای زندان‌های اسرائیل خواهد شکست. گفتنی است ۱۲۰۰ اسیر فلسطینی در زندانهای اسرائیل از دو روز قبل اعتصاب غذای نامحدود خود را آغاز کرده اند.
از سویی رژیم صهیونیستی به دنبال اعتصاب غذای نامحدود اسیران فلسطینی در زندان های این رژیم موج جدیدی از سرکوب رهبران اسیر فلسطینی را آغاز کرد. مدیریت زندان های صهیونیستی شش نفر از رهبران اسرای فلسطینی اعتصاب کننده غذا را از زندان «هداریم» به زندان «جلمه» انتقال داد و آنها را در سلول های انفرادی حبس کرد. رژیم صهیونیستی همچنین در اقدامی تنبیهی دیدار آنها با خانواده‌هایشان را ممنوع کرد. همزمان وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در اقدامی خصمانه و بی توجه به قوانین بین‌المللی، خواهان اعدام اسرای فلسطینی شد. “یسرائیل کاتس″، در واکنش به اعتصاب غذای اسرای فلسطینی گفت: این اسرا برای بهبود شرایط بازداشت خود دست به اعتصاب غذا زده اند و این در حالی است که بستگان کشته های اسرائیلی به دست آنها هنوز داغ فرزندان شان را از یاد نبرده‌اند بنابراین تنها راه حل این مساله، اعدام آنهاست. این درحالی است که صدها فلسطینی در شهر بیت لحم در همبستگی با اسیران فلسطینی و بزرگداشت روز اسیر تظاهرات کردند. در جریان این تظاهرات نیروهای اسرائیلی با گلوله پلاستیکی و گاز اشک آور به فلسطینی‌ها حمله کردند که به زخمی شدن چند تن از آن‌ها منجر شد. در غزه نیز صدها فلسطینی به مناسبت روز اسیر تظاهرات کرده و خواهان آزادی اسیران فلسطینی شدند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ