یورش مزدوران رژیم آل خلیفه به منازل شیعیان در شهرک «صدد» بحرین
سرویس خارجی: مزدوران رژیم آل خلیفه به منازل شیعیان درشهرک «‌صدد» بحرین یورش بردند.
در این رابطه، منابع بحرینی گزارش دادند: مزدوران این رژیم در یورش به منازل شیعیان در این شهرک، چندین جوان شیعه بحرینی را بازداشت کردند. مزدوران رژیم آل خلیفه همچنین به منازل برخی شهروندان شیعه در منطقه «النبیه صالح» در « منامه» نیز یورش بردند و شماری از ساکنان این منطقه را بازداشت کردند .
از سویی،ساکنان منطقه محاصره شده «الدراز» نیز که از ۹ ماه پیش در اعتراض به لغو تابعیت آیت‌الله «عیسی قاسم» در میدان «الفداء» و مقابل منزل رهبر معنوی انقلاب بحرین تحصن کرده‌اند، همچنان به تحصن خود ادامه دادند.در همین حال، در برخی نقاط بحرین از جمله شهرک های «مقابه»، «المصلی» و «النویدرات»، تظاهراتی در محکومیت تجاوزات دولت بحرین علیه معارضان و اعلام همبستگی با بازداشت‌شدگان سیاسی برگزار شد .
*عربستان
مسکو از گسترش روابط میان عربستان و روسیه خبر داد.در همین راستا، «میخائیل بوگدانوف»، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: روابط میان روسیه و عربستان در سطوح مختلف در حال گسترش و توسعه است.وی در دیدار با رئیس مرکز امور امدادی و بشردوستانه «ملک سلمان» گفت: در حقیقت، درک دوجانبه میان کشورهای ما افزایش یافته و تماس‌های مسکو – ریاض در تمامی سطوح در حال انجام است.
*امارات
«شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان»، رئیس امارات متحده عربی و حاکم «ابوظبی»، همچنان برای سومین سال متوالی در انظار عمومی ناپدید است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ