by etnew | فروردین ۳۱, ۱۳۹۶ ۴:۳۲ ق.ظ

راههای افزایش زمان بسته‌های اینترنتی

مدیریت در زمان بازی های اینترنتی ، خاموش کردن گزینه خودکارو پنهانی به روز رسانی برنامه ها وغیر فعال کردن برنامه کپی کردن راهکارهای مناسبی برای جلوگیری از مصرف زود هنگام بسته های اینترنتی است.
به گزارش ایرنا ،مصرف زودهنگام بسته های اینترنتی که اپراتورهای تلفن همراه در اختیار مشترکان خود قرار می دهند، یکی از گلایه هایی است که همواره از سوی مردم مطرح شده و مشترکان تلفن همراه حتی برای اطلاع دادن به وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات به صفحه های مجازی وی در شبکه های اجتماعی مراجعه کرده و پیام های اعتراضی خود را به ثبت رسانده اند.
اعتراض ها وگلایه های مطرح شده از سوی مردم واکنش محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را به همراه داشت ، به گونه ای
که وی پارسال خبر از تشکیل کمیته ای برای بررسی این موضوع و اعلام نظر در این باره داده بود.
وی از مردم خواست تا اعتراض ها و درخواست های خود را با سامانه ۱۹۵ که سامانه ای برای رسیدگی به شکایت های مردمی در زمینه فعالیت اپراتورها است، در میان بگذارند تا در کوتاه ترین زمان به آنها رسیدگی شود.
سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران که وظیفه نظارت بر عملکرد اپراتورهای تلفن همراه را بر عهده دارد، دراین باره می گوید: کمیته ویژه رسیدگی به وضع بسته های اینترنتی اپراتورها به دنبال توصیه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این سازمان تشکیل شده است.
جهانگیراسدی افزود: اعضای تیم کارشناسی برای رسیدگی به شکایت های مردمی در نخستین جلسه کمیته تعیین شدند و قرار است کار رسیدگی به درخواست ها را آغاز کنند.
به گفته وی، کارشناسان این کمیته ویژه پس از بررسی شکایات مردمی، پاسخ و توضیح اپراتورها را هم اخذ خواهند کرد.
وزیر ارتباطات سوم اسفند پارسال درباره نتایج جلسه کمیته بررسی وضع بسته های اینترنتی گفت: بررسی ها نشان داد تاکنون تخلفی از سوی اپراتورها نداشته ایم.
واعظی افزود: نحوه مصرف مردم و تمایل آنها به تماشای فیلم در بستر اینترنت، سبب اتمام زود هنگام بسته هاست.
بررسی های صورت گرفته نشان داده است که چگونگی مصرف بسته ها از سوی مشترکان اثر مستقیم بر مدت زمان بسته های اینترنتی آنان دارد که از آن جمله می توان به بازی های آنلاین که امروز در بین کاربران از محبوبیت زیادی برخوردار هستند،اشاره داشت که با توجه به روند طولانی بازی و مدت زمان اتصال به اینترنت، داده به نسبت زیادی را مصرف می کنند .
اگرترافیک ماهانه اینترنت شما محدود و کم است ،پیشنهاد می شود به صورت زمان بندی شده بازی ها را انجام دهید. استفاده از بازی های آنلاین به صورت مدیریت شده به شما کمک خواهد کرد و مدت زمان بیشتری بتوانید از بسته اینترنت خود استفاده کنید.
مورد دیگری که شبیه به بروز رسانی (آپدیت) سیستم عامل است و دشمن جان حجم اینترنت شما هستند ، بروز رسانی های پنهانی نرم افزارهای سیستم عامل های کامپیوتر و گوشی است که به صورت پیش فرض و بدون اطلاع کاربر انجام می شوند. نرم افزارهایی نظیر فایرفاکس ، تلگرام و غیره که بدون اطلاع کاربر خود را به نسخه های جدید تر بروز می کنند
راهکاری که برای طولانی شدن زمان بسته اینترنتی پیشنهاد می شود خاموش کردن گزینه بروز رسانی خودکار این نرم افزار ها است .
برنامه های گفتگو(اپ های چت) مثل تلگرام، واتس اپ و لاین که این روزها هر کاربر فعال گوشی های هوشمند و دنیای اینترنت در آنها عضو است برخی از مدیا هایی که توسط کاربران دیگر برای شما ارسال می شود نظیر عکس ، آهنگ و دیگر فایل ها را به صورت اتوماتیک دانلود می کنند. حجم موارد دانلود شده برخی اوقات براحتی به چندین گیگ می رسد و می تواند بسیار سریع ترافیک ماهیانه شما را به پایان برساند. پیشنهاد می شوددانلود اتوماتیک این آپ ها را غیر فعال کنید .

Email this page

Source URL: http://www.ettelaat.com/etiran/?p=276089