روستائیان قشم از آب لوله‌ کشی سالم بهره‌مند می‌شوند
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان گفت: همه روستائیان قشم تا پایان امسال از آب لوله کشی سالم بهره‌مند می‌شوند.
عبدالحمید حمزه‌پور در جمع خبرنگاران با بیان این‌که شهرستان قشم با ۸۰ هزار نفر جمعیت روستایی، از لحاظ شاخص تأمین آب آشامیدنی و بهداشتی لوله کشی صفر بود که در ۴ سال اخیر میزان بهره‌مندی از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی روستا به ۷۰ درصد رسیده است.
وی با بیان این‌که ۱۷۰ روستا با ۷۷ هزار نفر جمعیت، به آب سالم و بهداشتی دسترسی پایدار پیدا کردند، ادامه داد: تا پایان سال مشکل تمامی روستاهای قشم در این بخش برطرف می‌شود.
او گفت: از سال ۹۲ تا پایان ۹۵، اعتبارات آبرسانی روستایی در هرمزگان با جهش ۲۵۰ درصدی نسبت به ۴ سال دولت دهم، به ۲۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.
وی افزود: دولت دهم در مدت ۴ سال در مجموع ۱۰۰۰ میلیارد ریال به طرح‌های آبرسانی روستایی هرمزگان اختصاص داد در حالی که دولت یازدهم فقط سال ۹۵، همین مبلغ را برای طرح‌های آبرسانی روستایی استان پرداخت کرد.
او ادامه داد: با حمایت دولت، خیران و بخش خصوصی نیز با اشتیاق در این حوزه مشارکت کردند و خیران در مدت ۴ سال خدمت دولت تدبیر و امید ۵۰ میلیارد ریال به طرح‌های آبرسانی روستایی کمک کردند و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ۲۵۰۰ میلیارد ریال رسید.
حمزه‌پور اضافه کرد: با احتساب سرمایه‌گذاری بخش دولتی و اعتبارات دولتی اختصاص یافته، مجموع سرمایه‌گذاری‌ها ۵۰۰ درصد افزایش یافت و بسیاری از مشکلات مزمن در تأمین آب برطرف شد.
او یادآور شد: سال ۹۱، آب ۴۰۰ روستا در هرمزگان با تانکر تأمین می‌شد که در پایان سال ۹۵ این عدد به کمتر از ۱۰۰ روستا کاهش یافته است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ