بودجه ۹۰ میلیارد ریالی دولت برای تامین بهداشت ودرمان درشهرری
شهرری – خبرنگار اطلاعات: فرماندار شهر ری گفت: ۴۰ میلیارد تومان از مبلغ ۹۰ میلیارد تومان بودجه تخصیصی دولت یازدهم در زمینه بهداشت و درمان تامین شده است و با تکمیل طرح های بهداشتی و درمانی، مردم شهرستان ری در این زمینه به رفاه مطلوب دست پیدا می کنند.
هدایت الله جمالی پور که در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان ری در سال ۹۶، در هتل فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)
سخن می گفت، افزود: در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان ری در سال ۹۵ تصمیم گرفتیم که برای بررسی مسائل و مشکلات شهرستان ری، جلسات شورای اداری را در شهر های مختلف شهرستان برگزار کنیم، که نظر به اهمیت فرودگاه امام خمینی(ره) به عنوان شریان مهم اقتصادی شهرستان ری و کشور و با هدف اتخاذ تصمیمات مهم برای فعال کردن منطقه ویژه اقتصادی شهرستان، نخستین جلسه شورای اداری در سال ۹۶ را در این منطقه برگزار کردیم.
وی با اشاره به تحولات گسترده در حوزه تامین آب سالم و بهداشتی و راه روستایی از محل مصوبات دولت تدبیر و امید در شهرستان ری، گفت: ۴۰ میلیارد تومان از مبلغ ۹۰ میلیارد تومان بودجه تخصیصی دولت یازدهم در زمینه بهداشت و درمان تامین شده است و با تکمیل طرح های بهداشتی و درمانی، مردم شهرستان ری در این زمینه به رفاه مطلوب می رسند .
در این جلسه مهندس محمود نویدی رئیس هیا ت مدیره و مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با ارائه گزارشی از برنامه ها و ظرفیت های فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به اهمیت فرودگاه در کشورهای مختلف جهان پرداخت و اظهارکرد: فرود گاه های ما در مقایسه با فرود گاه های منطقه وضع مناسبی ندارد
وی افزود :بزرگترین پروژه ملی کشور بعد از جنگ، سد خاکی کرخه بود که با ۷۰۰ دستگاه کامیون عملیات خاکبرداری آن انجام شد و این در حالی است که ترکیه برای ساخت فرودگاه جدید آتاتورک، از ۲۰۰۰ دستگاه کامیون بهره گرفته وظرفیت جابجایی ۲۰۰ میلیون مسافر را در این فرودگاه پیش بینی کرده است در صورتی که ما بعد از ۳۹ سال با جابجایی ۸ میلیون مسافر، به ۱۰ درصد ظرفیت استفاده از حمل و نقل هوایی رسیده ایم
اوبا اشاره به قرار داشتن ریل و جاده ترانزیت در قسمت شرق و غرب فرودگاه امام خمینی(ره) دیاد آور شد : گمرک منطقه آزاد بزودی در این فرودگاه فعال و کار ترخیص کالا آغاز می شود که با بهره برداری از منطقه آزاد، ترخیص کانتینر در این فرودگاه صورت خواهد گرفت. همچنین با توجه به امنیت موجود در این منطقه، انبار کالا در فرودگاه شرایط بسیار خوبی دارد و برای جلوگیری از متروک ماندن کالاها در بنادر، بهتر است اجناس و کالاهای مختلف به گمرک فرودگاه امام(ره) منتقل شود.
نویدی از برنامه ریزی و اجرای برنامه پنج ساله برای رشد و پیشرفت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خبر داد و از مسئولان ادارات و سازمان ها خواست تعامل و همکاری بیشتری برای تحقق اهداف توسعه ای در این منطقه تجاری داشته باشند.
وی افزود: توسعه پایدار فقط مختص ساخت و ساز نیست بلکه باید انسان محور باشد. هدف ما نیز بهره گیری از فارغ التحصیلان دانشگاه ها است تا در خارج کشور به دنبال شغل نباشند.
*تغییر نگاه در مورد سرمایه گذاری
علیرضا هاشم زایی نماینده مردم تهران، ری و شمیران در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه تاکید کرد که نوع نگاه و تفکر در مورد سرمایه گذاری در کشور باید تغییر کند.
وی اضافه کرد: سرمایه گذاری باید از نظر فرهنگی ارزش محسوب شود این در حالی است که برخی افراد، سرمایه گذاری را ضد ارزش و به سرمایه گذار به چشم زالو صفت نگاه می کنند.
او با اشاره به امنیت پایدار در کشور، گفت : کشور ما بهترین شرایط را در منطقه دارد و برای تحقق سرمایه گذاری های خارجی باید این دیدگاه را تغییر دهیم.هاشم زایی فرودگاه و سازمان هواپیمایی را ویترین هر کشور دانست و افزود : متاسفانه برخی افراد در داخل نسبت به خرید هواپیما انتقاد می کنند و این کالای اساسی را برای کشور غیر ضروری اعلام می کنند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ