جزئیاتی تازه از ساخت دوباره بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان
برازجان ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از شروع عملیات اجرایی بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان خبر داد.دکتر علیرضا رئیسی گفت: مجوز ساخت این بیمارستان با ۴۹ تخت گرفته شده است و عملیات اجرایی این پروژه تا پایان امسال آغاز خواهد شد.
وی افزود: بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان با اعتبار ۸ میلیارد تومان ساخته می‌شود. او گفت: توسعه تخت‌های بیمارستانی برای دشتستان یک نیاز تلقی می‌شود که امید است بعد از ساخت این بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی که ۳ سال طول می‌کشد، تا حدی نیاز دشتستان به این امر بر طرف شود
بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان، ۱۴ اردیبهشت ماه سال گذشته، به علت اتصالی سیم‌های برق دچار حریق شد و یک نفر جان خود را از دست داد.
در پی این آتش سوزی، خسارات زیادی به این بیمارستان به ویژه بخش‌های اورژانس، قلب، درمانگاه تخصصی و رادیولوژی وارد شد که مواد پی‌وی‌سی دیوارهای بیمارستان، یکی از دلایل شدت یافتن آتش سوزی بود.‏
ساخت بیمارستان ۱۷شهریور برازجان به بعداز آزمایش‌های مکانیکی خاک، موکول شد
همچنین در پی انتشار خبری در یکی از هفته نامه محلی، مبنی بر آغاز ساخت و زمان افتتاح بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان، رئیس شبکه بهداشت و درمان برازجان اعلام کرد:شروع این پروژه بستگی به ارائه نتایج آزمایش‌های مکانیکی خاک است.
دکتر دارابی افزود: مهندسین مشاورمشغول انجام آزمایش‌های خاک محل ساختن بنای ساختمان هستند و بعد از اعلام نتایج آزمایش‌های خاک، آن وقت دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصمیم لازم را برای شروع ساخت بیمارستان می‌گیرد و تا آن زمان پیمانکار پروژه بیمارستان هم مشخص می‌شود.
وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بودجه‌ای برای فاز اول این پروژه در نظر گرفته ولی مبلغ آن را اعلام نکرده است و من اطلاعی از مقدار آن ندارم، اما برنامه اولیه این است که بین ۳تا۴ سال آینده ساخت بیمارستان تمام شود و این امر بستگی به روند اختصاص اعتبار ات این پروژه در آینده خواهد داشت. او اضافه کرد: از عمده مشکلات این بیمارستان در آینده جذب پزشک متخصص است که با تعاملاتی که با دانشگاه داشتیم قرار شده است بیشترین تعداد متخصص‌ها در استان بوشهر به این شهرستان داده شود.
وی یاد آور شد: دشتستان پارسال نیز بیشترین نیروی متخصص پزشکی استان را جذب کرد و ما با راه‌اندازی واحد
«آی ـ سی ـ یو» در بیمارستان شهید صادق گنجی، سال گذشته مقداری از فضا‌های موجود این بیمارستان و بعضی از بخش‌های دیگر آنرا توسعه دادیم.
دکتر دارابی اضافه کرد: بعد از وقوع آتش‌سوزی در درمانگاه بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان در اردیبهشت پارسال این درمانگاه مجددا تجهیز شدو در مدت کوتاهی و به همان فعالیت قبلی خود ادامه داد وهمه تجهیزات مورد نیازش تهیه و تامین شد و در اختیارشان قرار گرفت.
وی با اظهار تاسف از مرگ یک شهروند برازجانی در آتش‌سوزی پارسال درمانگاه ۱۷ شهریور گفت: همین اتفاق منجر به تسریع در انجام پروژه بیمارستان جدید ۱۷ شهریور در این شهرستان شد و بیمارستان جدید،در چهار طبقه و ۲۲۰ تختخواب ساخته خواهد شد او گفت: احتمالا نقشه بیمارستان به صورتی طراحی می‌شود که با پیشرفت مقداری از کار، امکان استفاده از بیمارستان هم میسر باشد و بدین ترتیب ما منتظر تکمیل و پایان پروژه نخواهیم شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ