رقابت ۱۷۰۰ دانش‌آموز در مسابقات استانی قرآن، عترت و نماز در یزد
یزد- خبرنگار اطلاعات:معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از برگزاری مسابقات دانش آموزی قران، عترت و نماز استان با حضور ۱۷۰۰ دانش‌اموز برگزیده مرحله شهرستانی در کانون ولایت تفت خبر داد.
علی سرداری افزود: سی و پنجمین دوره مسابقات دانش‌آموزی قران، عترت و نماز استان یزد از ۳۱ فرودین تا ۳ اردیبهشت‌ در کانون ولایت تفت برگزار می شود و در این مسابقات ۴ روزه ۱۷۰۰ دانش‌آموز راه یافته به این مرحله در رشته‌های مختلف به رقابت می‌پردازند.
وی یادآور شد: مرحله مقدماتی این مسابقات در تمام ۱۶ منطقه و شهرستان استان با حضور ۱۵۵ هزار دانش‌آموز از مقاطع مختلف تحصیلی برگزار شد و قرار است از میان ۱۷۰ دانش‌آموز راه یافته به مرحله استانی ۸۰ دانش‌آموز به عنوان برگزیده به رقابت‌های کشوری معرفی شوند.
او افزود: رقابت‌های امسال را ۱۱۰ داور برجسته استانی و کشوری در رشته‌های مختلف قضاوت خواهند کرد.
سرداری همچنین به برگزاری مسابقات قرانی فرهنگیان در چهار رشته در اردیبهشت‌ امسال اشاره وگفت: در مرحله شهرستانی این مسابقات در مجموع ۲۱۷۰ فرهنگی با هم رقابت کردند که ۱۲۰ نفر به عنوان برگزیده به مرحله استانی راه یافتند.
وی با بیان این که برگزیدگان این مسابقات نیز به مرحله کشوری معرفی می‌شوند،افزود: یزد پارسال در مسابقات کشوری و در رشته نهج البلاغه موفق به کسب عنوان اول شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ