رئیس مجلس در پیامی به همایش بررسی راهکارهای مدیریت توسط کارآفرینی روستایی در ایران:
ایجاد شرکت‌های کوچک کارآفرین تاثیر زیادی در رشد اقتصادی روستاهادارد
سرویس شهرستان‌ها: رئیس مجلس در پیامی به همایش ملی بررسی راهکارهای مدیریت توسعه کارآفرینی روستایی در ایران در سبزوار افزود: بدون تردید با توسعه کارآفرینی و ایجاد شرکت‌های کوچک کارآفرین روستائیان به کالاها و خدمات مورد نیاز خود دست می‌یابند و این امر تاثیر زیادی در رشد اقتصادی روستاها و کاهش پدیده مهاجرت به شهرها دارد.‏
‏ دکتر علی لاریجانی در این پیام آورده است: روستایی مظهر خوداتکایی و خودکفایی و نقش این عزیزان در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی به نظام مقدس جمهوری اسلامی بی‌بدیل است. توسعه و عمران روستایی در چند دهه اخیر همواره یکی از دغدغه‌های اصلی توسعه در ایران و اکثر کشورهای در حال توسعه بوده است.
وی افزود: هدف اصلی توسعه پایدار روستایی تامین نیازهای اساسی، بهبود و ارتقای سطح زندگی برای همه، حفظ و اداره بهتر اکوسیستم‌ها و آینده‌ای امن‌تر و سعادتمندانه‌تر است. در این میان کارآفرینی روستایی می‌تواند راهکاری مناسب برای توانمندسازی و ظرفیت‌ سازی در مناطق روستایی، دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی با تکیه بر کاهش بیکاری باشد.
رئیس مجلس در این پیام ادامه داد:روستاها نیز همچون شهرها مملو از فرصت‌های جدید و کشف‌ نشده هستند که کشف و بهره‌‌برداری به ‌موقع از آن‌ها و ایجاد کسب‌ وکارهای جدید و رقابت‌پذیر بر مبنای آن می‌تواند مزایای اقتصادی چشمگیری برای روستائیان به همراه آورد. وی افزود: خوشحالیم که در روزهای آغازین سال «اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید» شهر ملک بیداری، سبزوار کهن و دانشگاه حکیم سبزواری میزبان همایش ملی توسعه مدیریت کارآفرینی روستایی است، همایشی که بنا دارد با نگاهی علمی و موشکافانه به موضوع ایجاد اشتغال و کارآفرینی در روستاهای ایران بپردازد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در پیامی به این همایش افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) و با اهداف آرمانی کمک به تامین فضای زیستی مناسب به ویژه برای قشرهای ضعیف جامعه، پا به عرصه فعالیت‌های خود نهاد.
علیرضا تابش افزود: بخش اعظم این فعالیت‌ها سبب بهبود ویژگی‌های سکونتگاهی و اصلاح فضاهای کالبدی مناطق روستایی شد و در نتیجه زمینه فعالیت‌های اقتصادی، رفاه اجتماعی و حفظ و نگهداشت جمعیت روستایی جهت استفاده بهینه از ظرفیت‌های اشتغال و تولید روستایی را فراهم کرد.‏
وی تهیه طرحهای‌هادی روستایی برای ۹۸ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به تعداد حدود ۳۷ هزار روستا، اجرای طرح‌هادی در ۴۱ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به تعداد ۱۵ هزار و ۷۰۰ روستا با جمعیت ۱۲ میلیون نفر و صدور سند مالکیت برای حدود ۱ر۳ میلیون اماکن روستایی را از جمله توفیقات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برشمرد.
علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی هم در پیامی به این همایش آورده است: این استان به عنوان بزرگترین استان کشور از نظر جمعیت روستایی با دارا بودن تنوع اقلیمی، فرهنگی و ظرفیت‌های خاص اقتصادی می‌تواند نقش موثری در ارائه الگوهای موفق کارآفرینی روستایی ایفا کند.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ