آمایش ایستگاه‌های بازرسی ناجا درکشور
سرویس شهرستان‌ها: رئیس پلیس پیشگیری ناجا از آغاز تهیه سند آمایش ایستگاه‌های بازرسی در کشور خبر داد و گفت: به رغم این‌که از ابتدای انقلاب تاکنون جمعیت و راه‌های کشور جابه‌جایی و گسترش زیادی یافت، اما ایستگاه‌های بازرسی ناجا همچنان ثابت مانده است.
سردار محمد شرفی در حاشیه همایش کلانتری‌ها و پاسگاه‌های ناجای مازندران افزود: سند آمایش بازرسی با هدف جلوگیری و مبارزه مقتدرانه پلیس با قاچاق کالا و ارز و در راستای تحقق شعار مقام معظم رهبری مبنی بر تولید و اشتغال است. او به اهمیت برگزاری انتخابات سالم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: تامین امنیت کامل برای برگزاری یک انتخابات سالم در محیطی امن و آرام نخستین ماموریت امسال ناجا است. ‏ وی با بیان این‌که ستاد انتخابات در ناجا شکل گرفته است، افزود: وظایف و ماموریت تمامی نیروهای ناجا در بخش‌های مختلف برای برگزاری انتخابات مشخص و تجهیزات و امکانات آن نیز فراهم شده است. رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به این‌که مقام معظم رهبری کارنامه این پلیس را در سال گذشته قابل قبول دانستند و گفت: پارسال در سرقت، سرقت‌های مسلحانه و در سرقت به عنف به ترتیب ۳، ۸ و ۵ درصد کاهش نسبت به سال ۹۴ داشته‌ایم. ‏ وی به اهمیت افزایش توان پلیس در مقوله پیشگیری اشاره کرد و گفت: در همین راستا امسال طرح ایجاد،اصلاح و بازسازی ۹۲ رده پاسگاه و کلانتری درکشور انجام می‌شود.
‏رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان این‌که در حال حاضر حوزه مشاوره در ۷۰۰کلانتری و پاسگاه‌های کشور فعال است، افزود: پارسال با دخالت و میانجیگری مشاوران نیروی انتظامی ۷۰ درصد پرونده‌های آسیب‌های اجتماعی شامل اختلافات خانوادگی، مصرف مواد مخدر، مشکلات اجتماعی از جمله طلاق به سازش و مصالحه تبدیل شد.وی با اشاره به این‌که امسال تعداد مراکز مشاوره‌ای نیروی انتظامی در ۱۰۰۰ پاسگاه و کلانتری کشور توسعه می‌یابد، گفت: با انجام مشاوره و مددکاری نیروی انتظامی،ضمن رفع مشکل از تشکیل پرونده قضایی نیز جلوگیری می‌شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ