مذاکرات ظریف با مقام های قرقیزستان در بیشکک
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و سورنبای جئین بکوف نخست وزیر قرقیزستان در بیشکک پایتخت این کشور، موضوع‌های مرتبط با روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی کردند.
به گزارش ایرنا، در آغاز این دیدار به عنوان پایان بخش برنامه‌های سفر وزیر خارجه ایران به بیشکک، دو طرف بر اهمیت همکاری‌های دو کشور با توجه به روابط نزدیک و تاریخی تاکید کردند.
همکاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی، ترانزیتی و همچنین گردشگری و استفاده از ظرفیت‌های جدید با هدف ارتقای مناسبات از دیگر برنامه‌های مذاکرات ظریف باحئین بکوف و دیگر مقام‌های قرقیزستانی در نشست‌ها و رایزنی‌های دیروز بود که پایان یافت و راهی تهران شد.
ظریف رئیس هیات ایرانی همچنین در این سفر با الماس بک آتامبایف رئیس جمهوری و ارلان عبدالدایف وزیر امور خارجه قرقیزستان دیدار و مذاکره و در نشست مشترک اقتصادی دو کشور سخنرانی کرد.
محورهای اصلی سفر ظریف به قرقیزستان و همچنین دو روز پیش در مذاکرات فشرده با مقام‌های بلندپایه ترکمنستان و گرجستان از جمله رئیسان جمهوری دو کشور، افزایش همکاری‌های دوجانبه و همچنین چند جانبه به ویژه در بخش‌های ترانزیتی بود. سفر منطقه‌ای ظریف به دعوت همتایان خود و به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد استقلال سه کشور از جمهوری‌های سابق شوروی به آسیای میانه و قفقاز برنامه‌ریزی شده بود که با همراهی یک هیات بلندپایه اقتصادی از بخش خصوصی و دولتی انجام شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ