ترامپ با تأیید پایبندی ایران به برجام تعلیق تحریم‌ها را تمدیدکرد
سرویس سیاسی – اجتماعی: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با تایید پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام، تعلیق تحریم‌های هسته‌ای را برای یک دوره ۹۰ روزه دیگر تمدید کرد.
به گزارش آسوشیتدپرس، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا این موضوع را با ارسال نامه‌ای به پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان این کشور اعلام کرد. تیلرسون در این نامه تاکید کرد. دولت آمریکا در حال بررسی توافق هسته‌ای برای ارزیابی این موضوع است که آیا ادامه تعلیق تحریم‌ها در راستای منافع ملی آمریکا قرار دارد یا خیر. وی در نامه خود بار دیگر این ادعای واهی را تکرار کرد که ایران یکی از کشورهای پیشرو در حمایت از تروریسم است. همزمان با این موضوع اما وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته است که واشنگتن قصد دارد تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کند.
استیون منوشین، برنامه‌های تحریمی علیه ایران را فوق‌العاده مهم خواند.
گفتنی است، رئیس جمهوری آمریکا باید هر ۹۰ روز یکبار دستور تعلیق تحریم‌هایی که اجرای آنها به موجب برجام متوقف شده است را صادر کند.باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین در آخرین روز فعالیت خود در سمت ریاست جمهوری، تحریم‌ها را در یک بازه حداکثری تعلیق کرده بود. دستور اوباما دیروز منقضی شد، اما ترامپ علیرغم تهدید پیشین خود این فرمان را برای یک بازه زمانی سه ماهه دیگر تمدید کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ