by etnew | فروردین ۳۱, ۱۳۹۶ ۴:۳۴ ق.ظ

آیت‌الله‌ العظمی مکارم شیرازی:نامزدهای انتخابات دروغ نگویند

سرویس سیاسی – اجتماعی: آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید گفتند: انتخابات در جمهوری اسلامی خط قرمز دارد و نامزدها باید از دروغ، عوام‌فریبی و تهمت به نظام و یکدیگر بپرهیزند.
به گزارش ایسنا، ایشان دیروز در ابتدای درس خارج در مسجد اعظم قم با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) افزودند: پیامبر(ص) فرمودند من اگر به اندازه کوه اُحُد هم طلا داشته باشم، دوست دارم سه روزه آن را در راه خیر مصرف کنم؛ این منطق پیامبر(ص) را با کارهایی که برخی می‌کنند مقایسه کنید.
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی تاکید کردند: بسیاری از انسان‌ها، عاقل و هوشیار و با سوادند، ولی در مقابل مال که می‌رسند عقل خود را از دست می‌دهند؛ هزار میلیارد که از راه حلال هم نیست برای چه جمع می‌کنند؟ اگر برای فرزند و همسر و نوه است، باز هم برای همه آنان زیاد است؛ ضمن این که نگهداری آن هم سخت و دائما در معرض سوءاستفاده‌کنندگان و دزدان است.
این مرجع تقلید اظهار داشتند: هم درآمد آن با دشواری و هزار بلا است و حفظ آن هم آن طور و بعد از مرگ هم گرفتاری و عذاب دارد.
ایشان با اشاره به برخی استفتائات گفتند: این طرز تفکر که در حیات خودمان کار خیر نکنیم و بگذاریم فرزندان برای ما کار خیر بکنند اشتباه است؛ خودمان ثلث اموال را در راه خدا بدهیم، زیرا کسی دلسوزتر از خودمان برای خودمان نخواهد بود.
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی همچنین با تاکید بر این که انتخابات باید پرشور و دشمن‌شکن باشد زیرا برخی منتظرند ببینند حضور مردم در پای صندوق‌های رای چقدر است، تاکید کردند: انتخاباتی که در جمهوری اسلامی برگزار می‌شود قیود و خط قرمز دارد؛ در آمریکا هر تهمت و دروغی را به هم گفتند، زیرا خط قرمز ندارند و معتقدند برای رسیدن به هدف هر وسیله‌ای توجیه می‌شود؛ به همین دلیل واقعا انتخابات آمریکا، رسوایی برای غرب بود.
ایشان افزودند: در جمهوری اسلامی هم مردم و هم نامزدها مسئولیت دارند و حداقل سه چیز را نامزدها باید رعایت کنند؛ اول این که وعده دروغ ندهند و عوام‌فریبی نکنند، زیرا معتقدیم خدایی هست و روز جزایی و حساب و کتابی در کار است و باید فکر فردای قیامت را بکنیم؛ البته مردم هم از دروغ و فریبکاری خوششان نمی‌آید.
این مرجع تقلید با بیان این که نامزدها نباید همدیگر را تخریب کنند زیرا بردن آبروی مسلمان مانند حفظ مال و خون و ناموس اوست‌، تاکید کردند: همچنین از تخریب نظام باید پرهیز شود و نباید برای رسیدن به هدف همه کارهای نظام و زحمات را زیر سئوال ببریم. کشور ما آبرومند و آبادانی در حد نسبی دارد و نباید آن را تخریب کنیم.
ایشان با بیان این که انتخابات دایره امتحان است، افزودند: مردم نباید گرفتار جناح بشوند و باید واقعا فرد صالح انتخاب شود، زیرا ما در کارهای چهار ساله رئیس جمهوری شریک هستیم.
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی گفتند: برخی در طرفداری جناحی ملاحظه مسایل کشور و مردم را نمی‌کنند، البته مردم فهمیده و رشید هستند و ان‌شاء‌الله هم مردم و هم نامزدها از عهده این امتحان الهی با سلامت بیرون بیایند.

Email this page

Source URL: http://www.ettelaat.com/etiran/?p=276167