روی خط انتخابات
تشکیل کمیته بررسی تخلفات انتخاباتی در وزارت کشور
وزیر کشور از تشکیل کمیته بررسی تخلفات انتخاباتی به منظور بررسی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی در این وزارتخانه خبر داد.
عبدالرضا رحمانی‌فضلی با بیان این‌که در وزارت کشور همانند دوره‌های قبل انتخابات، کمیته بررسی تخلفات انتخاباتی را تشکیل داده‌ایم، اظهار داشت: این کمیته مخصوص بررسی تبلیغات و فعالیت‌های نامزدهای انتخابات، حامیان آن‌ها و احزاب و گروه‌های سیاسی در رسانه‌های مکتوب و مجازی است.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا تخلفی هم تاکنون گزارش شده است، تاکید کرد: بله گزارش‌های متعددی از سوی نامزدها و ستادهای آن‌ها به ما رسیده است که بررسی آنها انجام می‌شود.
وزیر کشور افزود: اگر در بررسی‌های خود به این نتیجه برسیم که تخلفی از قانون انجام شده است، حتما گزارش آن را به کمیته بررسی تخلفات انتخاباتی در قوه قضائیه ارجاع می‌‌کنیم.

جبهه پایداری حمایت از ابراهیم رئیسی را تکذیب کرد
کانال رسمی تلگرام جبهه پایداری خبر حمایت از ابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری را تکذیب شد.
به گزارش ایسنا، حوالی ساعت ?? دیروز کانال رسمی تلگرام جبهه پایداری انقلاب اسلامی اعلام کرد که در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو از ابراهیم رئیسی حمایت می‌‌کند و بیانیه جبهه در این رابطه به زودی منتشر می‌شود، اما ساعاتی بعد این خبر از روی خروجی کانال جبهه پایداری حذف شد و به نقل از آقاتهرانی دبیرکل این جبهه تاکید شد: پایداری فعلا از هیچ گزینه‌ای به شکل رسمی اعلام حمایت نکرده است و ما در زمان مناسب فرد اصلح را با صدور بیانیه‌ای معرفی خواهیم کرد.

انتقاد کدخدایی از انتشار اخبار کذب
سخنگوی شورای نگهبان با انتقاد از این که مجددا خبرهای کذب دیگری درباره انتخابات و بررسی صلاحیت‌ها منتشر شده است،افزود: هیچکدام از این خبر‌ها صحت ندارد.
به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در کانال تلگرامی خود نوشت: “ملاقات‌های متعدد، حضور در مجلس و دیدار با جمعی از نمایندگان محترم، بررسی برخی از پرونده‌ها و نهایتا مصاحبه زنده در شبکه العالم بخشی از کارهای روز گذشته بود. البته مجددا خبرهای کذب دیگری درباره انتخابات و بررسی صلاحیت‌ها منتشر شد که هیچ کدام صحت نداشت. جلسه عمومی شورای نگهبان دیروز برگزار شد و دستور جلسه هم بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری بود. نخستین فرصت قانونی اعلام نظر هم امروز است.”

Email this page

نسخه مناسب چاپ