«شی جین پینگ» فرمان تقویت فوری ارتش چین را صادر کرد
سرویس خارجی: «شی جین پینگ» رئیس جمهوری، فرمانده کل قوا و دبیر کل حزب حاکم کمونیست چین در پی افزایش تنش ها میان کره شمالی و آمریکا در شبه جزیره، از ارتش و نظامیان این کشور خواست در راستای افزایش توانمندیهای نظامی و دفاعی تلاشهای خود را دوچندان کنند.
فرمانده کل قوای چین در دیداری با نظامیان، افسران ارشد و فرماندهان این واحد در پکن و در ساختمان کمیسیون مرکزی نظامی، درخواست خود را برای ارتقای قوای جنگی ارتش را در جریان ایجاد واحد نظامی بزرگ هشتاد و چهارم این کشور عنوان کرده است. شی جین پینگ خطاب به فرماندهان گفت: این طرح تاثیری عمیق و چشمگیر در ایجاد یک ارتش در کلاس جهانی دارد. براساس گزارش رسانه‌های چین ۸۴ واحد جدید در ارتش این کشور در سطح لشکرهای ترکیبی بوده و معنای آن این است که فرماندهان آنها در سطح ژنرال و دریادار هستند. رئیس جمهوری چین خاطرنشان کرد واحد جدید نظامی باید محور کار خود را بر ارتقای توان جنگیدن قرار داده و جنگ های گذشته را به دقت بررسی و مطالعه کند. وی همچنین از این واحد خواست که تمرینات و رزمایش های مکرر انجام داده و انواع فنون رزمی را فرا گرفته و شیوه های رزم نوین را نیز در دستور کار خود قرار دهد. این در حالی است که «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین خواستار حل مساله هسته ای شبه جزیره کره با ابزارها و روش‌های دیپلماتیک شد. وی که در پکن سخن می گفت، از همه جوانب ذی ربط در این موضوع خواست که بر روی راه حل های صلح آمیز به منظور پایان دادن به تنش ها متمرکز شوند. او بار دیگر تاکید کرد که اگر جنگی در شبه جزیره کره درگیرد همه متضرر خواهند شد و این درگیری برنده ای نخواهد داشت. معاون رئیس‌جمهوری آمریکا نیز در مصاحبه با شبکه «سی.‌ان.‌ان» گفت: «دلگرم?کننده است که کره شمالی در حال دریافت پیام آمریکا است».
در همین رابطه، شبکه خبری «سی.ان.ان» از برنامه ویژه پنتاگون برای انجام ۲ آزمایش با هدف مشخص شدن اینکه آیا آمریکا توانایی هدف قرار دادن موشک های کره شمالی را دارد یا خیر، خبر داد.
پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در ماه می ۲ آزمایش انجام خواهد داد. پیشتر اعلام شده بود که کره شمالی موشکی هایی در اختیار دارد که با آنها می تواند آمریکا را هدف قرار دهد از همین رو و با توجه به تشدید تنش ها میان دو کشور و تهدید آمریکا به حمله به کره شمالی و واکنش پیونگ یانگ به این ادعا، پنتاگون در نظر دارد تا توانایی خود را در برابر کره شمالی آزمایش کند. در چنین شرایطی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت:اینکه رهبر کره شمالی چقدر تمایل به صلح داشته باشد خود فاکتوری تصمیم گیرنده و تعیین کننده در کاهش تنش‌ها میان دو کشور است. رئیس جمهوری آمریکا گفت: ایالات متحده به دنبال صلح است و امیدوارم که «کیم جونگ اون»، رهبری کره شمالی نیز همین را بخواهد. این هدف و قصد آخر است. از سوی دیگر، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین از همه طرف‌ها خواست تا ضمن همکاری با یکدیگر از تحریک یکدیگر پیرامون موضوع هسته‌ای کره شمالی بپرهیزند. درخبری دیگر، یک مقام کشور مالزی پس از تنش در مناسبات با کره شمالی و ممنوعیت خروج اتباع دو کشور در یک دوره خاص، اعلام کرد ۲۹۶ تبعه کره شمالی در ایالت «ساراواک» خود را تسلیم اداره مهاجرت کردند تا به پیونگ یانگ بازگردانده شوند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ