جشن قهرمانی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی
 

تیم فوتبال پرسپولیس که با پیروزی برابر ماشین‌سازی عنوان قهرمانی لیگ شانزدهم را به خود اختصاص داده بود در روز بالا بردن جام پدیده را هم با شکست بدرقه کرد.
به گزارش مهر، نخستین دیدار از هفته بیست و هشتم رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه دیروز چهارشنبه بین تیم های پرسپولیس و پدیده آغاز شد که این دیدار با برتری ۴ بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس به پایان رسید. کمال کامیابی نیا(۵۰)، علی علیپور(۶۸)، مهدی طارمی(۷۰) و فرشاد احمدزاده(۸۹) برای سرخپوشان گل زدند.
در این دیدار که در ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی برگزار شد و برای هر دو تیم کاملا تشریفاتی بود، تیم مهمان در همان دقیقه اول می توانست به گل برتری دست پیدا کند که سیدجلال حسینی با تکلی عالی توپ را از روی خط دروازه دفع کرد.
در دقایق پایانی نیمه اول طارمی بازهم می توانست دروازه حریف را با خطر مواجه کند اما تعلل او باعث شد این فرصت هم از دست برود. در یک دقیقه مانده به پایان بازی طارمی پشت محوطه جریمه بازهم صاحب موقعیت شد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.
با شروع نیمه دوم پرسپولیس بهتر از نیمه اول کار کرد و در شرایطی که تماشاگرانش هم فضای هیجانی را در ورزشگاه آزادی ایجاد کرده بودند موفق شد در طول ۲۰ دقیقه سه بار دروازه پدیده را باز کند.
ابتدا در دقیقه ۵۰ کمال کامیابی نیا ضربه برگشتی مهدی طارمی که به تیر دروازه برخورد کرده بود را با ضربه سر به گل تبدیل کرد. در دقیقه ۵۸ علی علیپور این بار توپ فرشاد احمدزاده که به بدن مدافع پدیده خورده بود را درون دروازه فرستاد تا خیال سرخ ها راحت شود. اما این پایان کار نبود و مهدی طارمی در دقیقه ۷۰ از زوایه بسته برای سومین بار دروازه حریف مشهدی را باز کرد.درحالی که تماشاگران منتظر پایان بازی بودند فرشاد احمدزاده در دقیقه ۸۹ پاس عالی سروش رفیعی گل چهارم را به ثمر رساند.با این پیروزی پرسپولیس امتیازات خود را به ۶۵ رساند.
اهدای جام توسط وزیر ورزش
همچنین جام قهرمانی فصل شانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران توسط وزیر ورزش به کاپیتان پرسپولیس اهدا شد و سید جلال حسینی جام را بالای سر برد.
مراسم قهرمانی با ورود علیرضا بیرانوند به همراه پسر خردسالش به زمین آغاز شد و پس از او سایر بازیکنان پرسپولیس هم به نوبت وارد زمین شدند که کمال کامیابی‌نیا، علی علیپور و حسین ماهینی هم کودکان نوزاد خود را هم به همراه داشتند. مهدی تاج، مسعود سلطانی فر و علی اکبر طاهری هم در اهدا مدال‌ها به بازیکنان شرکت داشتند. سپس نوبت به دستیاران و مربیان رسید که کریم باقری نخستین عضو از اعضای کادرفنی بود.
بعد از ورود برانکو ایوانکوویچ بر روی سکوی قهرمانی، سید جلال حسینی هم وارد زمین شد و مدال خود را گرفت. مسعود سلطانی فر هم جام قهرمانی این مسابقات را به سید جلال حسینی دد و او هم جام را بالای سر برد.دور افتخار وشادی بازیکنان به همراه کادر فنی پایان این مراسم بود.
در حالی که گفته می شد هانی نوروزی در مراسم شرکت خواهد داشت او در این مراسم غایب بود که در ادامه مشخص شد او به همراه عموی خود قصد ورود به زمین را داشت که دست اندر کاران مراسم اجازه ورود آن‌ها را به زمین ندادند. این مراسم نسبت به دوره های پیش، از نظم وهما هنگی خوبی برخوردار بود .
نبرد تراکتور سازی و استقلال برای نایب قهرمانی
همچنین هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال،امروز با انجام ۷ دیدار به پایان می‌رسد؛ شاید در این هفته تکلیف نخستین تیم سقوط کننده به لیگ یک و نایب‌قهرمان مشخص شود. به گزارش ایسنا، امروز هفت دیدار به صورت همزمان برگزار می‌شود. برخی تیم‌ها برای تثبیت خود در لیگ برتر می‌جنگند و دو تیم می‌خواهند کسب عنوان نایب‌قهرمانی را برای خود تقریبا مسجل کنند.
تمام دیدارهای امروز ساعت ۱۷:۴۵ به صورت همزمان برگزار می‌شوند.
تراکتورسازی – استقلال؛ نبرد برای کسب پله دوم
امروز، ورزشگاه یادگار امام تبریز شاهد انجام یکی از دیدارهای حساس لیگ شانزدهم است. اگر پرسپولیس این قدر زود قهرمانی‌اش را مسجل نمی‌کرد، قطعا دیدار تراکتورسازی و استقلال حساسیتی چند برابری پیدا می‌کرد اما اکنون، تنها حساسیتی که برای این بازی وجود دارد این است که تیم برنده به احتمال فراوان عنوان نایب‌قهرمانی را تصاحب خواهد کرد و در آن صورت بخت زیادی برای صعود مستقیم به لیگ قهرمانان آسیا دارد.
برنامه سایر دیدارهای امروز:
(ساعت آغاز تمام دیدارها ۱۷:۴۵ است)
گسترش فولاد – نفت تهران؛ ورزشگاه بنیان‌دیزل تبریز
ذوب‌آهن – ماشین‌سازی؛ ورزشگاه فولادشهر اصفهان
سایپا – صنعت نفت آبادان؛ ورزشگاه دستگردی تهران
فولاد – استقلال خوزستان؛ ورزشگاه غدیر اهواز
صبا – سپاهان؛ ورزشگاه یادگار امام قم
سیاه‌جامگان – پیکان؛ ورزشگاه ثامن مشهد

Email this page

نسخه مناسب چاپ