حضور ۲۸۰ ورزشکار ایرانی در بازیهای کشورهای اسلامی
 

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: دوره دوم مسابقات کشورهای اسلامی در تهران با کارشکنی برخی عناصر منتفی شد.
به گزارش فارس، شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک در نشست خبری گفت: بازی های کشورهای اسلامی قرار است در باکو برگزار شود. نخستین دوره در عربستان برگزار شد که ایران به عنوان چهارمی رسید. ما در ۱۳ رشته در این بازیها حضور داشتیم. دومین دوره قرار بود در ایران برگزار شود که با کارشکنی برخی عناصر منتفی شد. دوره بعدی ایران با ۸۸ ورزشکار راهی اندونزی شد و ۵۹ مدال کسب کرد. ایران در این دوره در رده دوم قرار گرفت.
شهنازی در ادامه صحبت‌هایش درباره برگزاری جلسه ستاد با مسئولان وزارت ورزش گفت: جلسات منظمی داشتیم و استراتژی شرکت در مسابقات تعیین شد. ما در رشته هایی که شرکت می کنیم در بیشتر آنها مدال آور هستیم و فقط در تعداد محدودی صرفا حضور داریم. فعلا درباره مدال نمی توانیم صحبت کنیم؛ در کشتی، زورخانه ای، جودود نابینایان، بوکس، تنیس، والیبال، ژیمناستیک، کاراته، تیراندازی، وزنه برداری، ووشو، جودو، شنا، شیرجه، واترپلو، تنیس روی میز، دوومیدانی و تکواندو شرکت می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در رشته زورخانه ای قرار بود کشتی پهلوانی هم برگزار شود اما اتحادیه جهانی و مسئولان برگزارکننده به تفاهم نرسیدند و حذف شد. مسابقات هم از ۱۸ اردیبهشت آغاز می شود.
سرپرست کاروان ایران در بازیهای آسیایی درباره اعزام گفت: سه هواپیمایی با ما همکاری می کنند و هیچ مشکلی در خصوص اعزام نداریم. ثبت نام انجام شده و کاروان ایران بین ۲۷۵ تا ۲۸۰ نفر خواهد بود. ۳۱ ورزشکار خانم و ۱۲۷ تا ۱۳۰ ورزشکار مرد داریم.
دبیر کل کمیته ملی المپیک، درباره پرچمدار، خاطرنشان کرد: با توجه به حضور کشورهای اسلامی و برای اینکه بتوانیم از بانوان به عنوان نماد استفاده کنیم، با توجه به محدودیت هایی که داریم، پرچمدار روز شنبه در جلسه هیات اجرایی معرفی می شود. پرچمدار یکی از خانم های ورزشکار خواهد بود. شهنازی درباره پیش بینی جایگاه، عنوان کرد:جمهوری آذربایجان در تلاش است که بهترین جایگاه را داشته باشد، اما ما که در دوره قبلی دوم شدیم تلاش می کنیم این جایگاه را حفظ کنیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ