اخبار کوتاه داخلی
 

برانکو فردا روبروی خبرنگاران
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس که پس از بازی برابر لخویا برای استراحت پایان فصل مستقیم از قطر راهی کشورش شده بود، دیروز وارد تهران شد.
به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ فردا درمصاحبه با خبرنگاران در باره میزبانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا ، خریدهای جدید ، و تداخل‌ احتمالی برنامه های این تیم با اردوهای تیم ملی و…به سئوالات آنان پاسخ خواهد داد. این نشست ساعت ۱۱ در هتل المپیک برگزار می‌شود.

کسب یک سهمیه جهانی در پرتاب وزنه
مسابقات دو و میدانی رکوردگیری از نوجوانان کشور برای کسب سهمیه رقابت های قهرمانی جهان با کسب یک سهمیه در پرتاب وزنه همراه بود.
به گزارش سایت فدراسیون دو و میدانی، در آخرین فرصت برای کسب سهمیه حضور در مسابقات دو و میدانی نوجوانان جهان محمد تقی مهر علی در پرتاب وزنه موفق شد با ثبت رکورد ۲۰ر۱۹ متر حدنصاب حضور در رقابت های جهانی (کنیا) را به دست آورد. این رکورد پس از اعلام نتیجه تست دوپینگ توسط کمیته پزشکی و ضد دوپینگ فدراسیون دو و میدانی رسمی خواهد بود.

نقره کاراته وان اسپانیا برای عسگری
بهمن عسگری در فینال رقابت‌های کاراته وان اسپانیا مغلوب حریف فرانسوی شد و مدال نقره را کسب کرد.
به گزارش ایسنا، بهمن عسگری که با شکست حریفان خود راهی فینال شده بود،دیروز برابر لوگان کاستا فرانسوی ۸ بر ۷ نتیجه را واگذار کرد و مدال نقره پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان اسپانیا را کسب کرد. عسگری در نیمه نهایی با شکست ۴ بر صفر جو کلاوی انگلیسی راهی دیدار پایانی شده بود.

اعزام ۱۴ پینگ پنگ باز به مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا
چهارده بازیکن در قالب تیم های تنیس روی میز نوجوانان و جوانان دختر و پسر برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا چهارم تیر ماه عازم کره جنوبی می شوند.
به گزارش ایرنا، مسابقات تنیس روی میز قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در دو بخش دختران و پسران ۸ تا ۱۵ تیرماه در کره جنوبی برگزار می‌شود. ایران در هر دو رده سنی این رقابت ها و در هر دو بخش دختران و پسران نماینده خواهد داشت. ترکیب تیم های تنیس روی میز نوجوانان و جوانان دختر و پسر ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی بدین ‌شرح‌ است:‌رده سنی نوجوانان- تیم دختران: شیما صفایی، پریناز حاجیلو و کیمیا رستمی، تیم پسران: آریا امیری، رادین خیام و میلاد عابدیان
رده سنی جوانان- تیم دختران: فاطمه جمالی فر، فاطمه مختار رضایی، مهشید اشتری و ملیکا کرمی، تیم پسران: امین احمدیان، علیرضا رهنما حقیقی، علی نظری و امیررضا عباسی.

ششمی آسیا برای تیم شمشیربازی اسلحه اپه
تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه با مجموع دو برد و دو باخت و کسب عنوان ششم به کار خود در رقابت های قهرمانی آسیا پایان داد.
به گزارش مهر، رقابت های اسلحه اپه مردان مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا دیروز در هنگ کنگ برگزار شد.‌بر این اساس تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه ایران با ناکامی از صعود به مرحله نیمه نهایی، در مرحله تعیین تیم‌های پنجم تا هشتم ‌دیدار خود را ۴۵ به ۳۷ به قزاقستان واگذار کرد و بدین ترتیب صاحب جایگاه ششم شد.

۱۲ تیرانداز ایران در راه مسابقات جوانان جهان
۱۲ نماینده ایران در رقابت‌های تیراندازی قهرمانی جوانان جهان حضور خواهند داشت.
به‌ گزارش ‌ایسنا، مسابقات تیراندازی قهرمانی جوانان جهان با حضور ۵۲۲ تیرانداز از ۶۳ کشور جهان در شهر زول آلمان برگزار می‌شود که کاروان تیراندازی ایران با ۱۲ تیرانداز در قالب شش تیرانداز خانم و شش تیرانداز آقا در دو رشته تفنگ و تپانچه در این رقابت‌ها حضور خواهند یافت.‌در رشته تفنگ فاطمه کرم زاده، مریم شفیعی پور، آرمینا صادقیان، امیرمحمد نکونام، امیر سیاوش ذوالفقاریان، علیرضا داوودآبادی به همراه مربی خود علیرضا اینانلو عازم مسابقات قهرمانی جوانان جهان آلمان می شوند.‌همچنین در رشته تپانچه هانیه رستمیان، شیرین مرتضوی، لعیا محمدی، مهدی تندری، مرتضی علیمحمدی، عرفان صلواتی به همراه خدابنده لو و صولت به عنوان مربی راهی این رقابت‌ها خواهند شد.‌‌ رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان زول – آلمان ‌ از یکم تیر ماه الی هشتم تیر ماه برگزار می‌شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ