اخبار ضدونقیض از حمله مسلحانه به کاخ پادشاهی «السلامه» در جده عربستان
سرویس خارجی:منابع رسانه ای از حمله مسلحانه به کاخ پادشاهی السلامه عربستان در شهر جده و کشته شدن دو تَن از نیروهای گارد سلطنتی خبر دادند.
در همین رابطه، رویترزنوشت: گزارش های تایید نشده ای منتشر شده است که بر اساس آن نیروهای امنیتی سعودی یک حمله در اطراف کاخ پادشاهی السلامه را خنثی کردند. بر اساس این گزارش، در این حمله، فرد مهاجم ودو نفر از نگهبانان کاخ السلامه کشته شدند. کاخ السلامه در جده، مهمترین کاخ سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی است و دیوان پادشاهی و مقر نشست های کابینه سعودی در آن قرار دارد.
رویترز افزود: پس از انتشار گزارش هایی در رسانه های گروهی از وقوع این حمله در شهر جده و کاخ پادشاهی ‘السلامه’ ، سفارت آمریکا در عربستان از شهروندان خود خواست تا در این منطقه احتیاط لازم را داشته باشند.
از سوی دیگر، وال استریت ژورنال نوشت: تصمیم فرماندهی مرکزی آمریکا درباره تعلیق مشارکتش در رزمایش‌های نظامی با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به دلیل بحران با قطر ضربه‌ای قوی به عربستان است.
در چنین شرایطی، پنتاگون اعلام کرد: وزارت خارجه آمریکا فروش احتمالی سامانه دفاع ضد موشکی تاد به ارزش حدود ۱۵ میلیارد دلار به عربستان سعودی را تایید کرد. این تاییدیه راه عربستان را برای خرید ۴۴ سامانه تاد و ۳۶۰ موشک و نیز سامانه‌های کنترل پرتاب و رادار فراهم می‌کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ