پرسپولیس با شکست ذوب آهن قهرمان نیم فصل شد
 

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته چهاردهم لیگ برتر، با شکستن چند طلسم، از سد ذوب‌آهن گذشت. این تیم هم‌چنین با توجه به تساوی پارس‌جنوبی جم با نفت تهران، قهرمان نیم فصل لیگ برتر شد.
به گزارش ایسنا، تیم‌های فوتبال پرسپولیس تهران و ذوب‌آهن اصفهان از ساعت ۱۵ دیروز در چارچوب هفته چهاردهم لیگ برتر با قضاوت محمدحسین زاهدی‌فرد در ورزشگاه آزادی آغاز شد و با نتیجه ۴ بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید. دیداری که برانکو ایوانکوویچ به دنبال سنت‌شکنی در آن بود چرا که هیچ‌گاه نتوانسته بود با پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن به برتری برسد. منشا هم دیگر طلسم‌شکن بازی بود چرا که برای نخستین بار توانست برای پرسپولیس در ورزشگاه آزادی گلزنی کند.
پرسپولیس با این برد، با ۳۰ امتیاز به صدرنشینی ادامه داد و ذوب‌آهن با ۱۶ امتیاز فعلا در همان رتبه دهم باقی ماند.
گل نخست پرسپولیس در دقیقه۲۲، ابتدا منشا با حرکات تکنیکی، دفاع ذوب‌آهن را به هم ریخت و سپس توپ را به وحید امیری رساند و این بازیکن با پاس رو به عقب،‌ علیپور را در موقعیت گلزنی قرار داد. علیپور هم با ضربه تک‌ضرب، هفتمین گل فصل خود را به ثمر رساند.
در دقیقه ۳۶ کمال کامیابی‌نیا گل دوم پرسپولیس را وارد دروازه ذوب‌آهن کرد. در این صحنه سانتر ارسالی مسلمان از روی نقطه کرنر را به با ضربه سر، تبدیل به گل شد.
ذوب‌آهن در دقیقه ۳۸ صاحب ضربه پنالتی شد اما مرتضی تبریزی توپ را به دیرک دروازه زد.
در دقیقه ۷۰، منشا سومین گل پرسپولیس را به ثمر رساند و پاس علی علیپور را با ضربه‌ای دقیقه به گل تبدیل کرد. این نخستین گل منشا در ورزشگاه آزادی بود.
فرشاد احمدزاده در دقیقه ۷۹ دروازه ذوب آهن را برای چهارمین بار فروریخت. او سانتر وحید امیری را با ضربه سر دقیق، به گل تبدیل کرد.
استقلال صفر – پیکان صفر
همچنین پیکان و استقلال در ورزشگاه شهدای شهر قدس به مصاف هم رفتند. تلاش بازیکنان دو تیم در طول ۹۰ دقیقه حاصلی نداشت و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.
با این تساوی استقلال ۱۷ امتیازی شد و به رده هشتم صعود کرد. پیکان هم با ۲۵ امتیاز در رده چهارم قرار گرفت.
امیر حسین صادقی و آرفنگ دافه از پیکان با کارت زرد داور جریمه شدند. همچنین ابوالفضل ابراهیمی با دریافت دومین کارت زرد خود از بازی اخراج شد.قضاوت این بازی بر عهده پیام حیدری بود.
ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، مجید حسینی، خسرو حیدری، امید ابراهیمی، امید نور افکن (فرشید باقری ۷۳)، سرور جپارف (داریوش شجاعیان ۶۱)، فرشید اسماعیلی، سجاد شهباززاده (مهدی قائدی ۸۳)، جابر انصاری، روزبه چشمی و میلاد زکی پور.
پدیده مشهد ۲ – مشکی‌پوشان صفر
دو تیم همشهری مشکی‌پوشان و پدیده هم، در شهر آورد شهر مشهد به مصاف هم رفتند. این بازی در ورزشگاه ثامن برگزار شد، با نتیجه ۲ بر صفر به نفع پدیده به پایان رسید.گل‌های این بازی را محمدرضا خانزاده در دقیقه ۷۵ و محمد قاضی در دقیقه ۹۰ از روی نقطه پنالتی برای پدیده به ثمر رساندند.پدیده با پیروزی در این دیدار، ۲۴ امتیازی شد و در جایگاه پنجم جدول باقی ماند.مشکی‌پوشان هم در ادامه نتایج ضعیف این فصل، هشت امتیازی و در انتهای جدول باقی ماند.
پارس جنوبی صفر – نفت طلاییه تهران- صفر
تیمهای نفت و پارس جنوبی جم در ورزشگاه تختی تهران رو در روی یکدیگر قرار گرفتندکه در نهایت این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. پارس جنوبی با کسب تک امتیاز خارج از خانه ۲۶ امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل بهتر بالاتر از فولاد در رده دوم ایستاد.نفت طلائیه هم که تا قبل از این دیدار با ۱۲ امتیاز در رده ۱۵ جدول قرار داشت، ۱۳ امتیازی شد و با یک پله صعود بالاتر از سپیدرود به رتبه چهاردهم رسید.
صنعت نفت ۱ – تراکتورسازی ۱
در آخرین بازی هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال دو تیم صنعت نفت آبادان و تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه تختی آبادان به مصاف هم رفتند که در پایان، این بازی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.گل تراکتورسازی را فرزاد حاتمی (۶۸) به ثمر رساند و گل صنعت نفت را کرار جاسم (۸۱) از روی نقطه پنالتی وارد دروازه تیم حریف کرد.
سایر نتایج:
سپاهان ۱ – استقلال خوزستان ۱
گسترش فولاد ۳ – سایپا یک

Email this page

نسخه مناسب چاپ