آغاز تلاش وزنه برداران ایران برای کسب عنوان قهرمانی در خاک آمریکا
رستمی و علی میری امشب به روی تخته می روند
 

تیم ملی وزنه برداری با تمام ستاره های خود آماده وزنه زدن در مسابقات قهرمانی جهان است تا بر خلاف سال ۲۰۱۵ دست پر خاک آمریکا را ترک کند.
به گزارش ایسنا، تیم ملی وزنه برداری ایران بعد از پشت سر گذاشتن اتفاقات گوناگونی که روی ناخوش آن بیشتر بود، بالاخره توانست با ترکیب کامل به قهرمانی جهانی برود. ایران پرستاره ترین تیم حاضر در مسابقات جهانی است که حضورش بار کیفی رقابتها را بالا می برد و وزنه برداری جهان در انتظار قهرمانی این تیم است. هر چند که اکنون همه چیز بر وفق مراد است تا این تیم نتایج بی نظیری را در آمریکا رقم بزند.
در آستانه مسابقات جهانی، محرومیت ۹ کشور و کناره گیری کره شمالی از حضور در مسابقات، فرصت خوبی را برای ایران به وجود آورده تا بتواند به قهرمانی تیمی جهان جدی تر فکر کند. اکنون هم ابتکار عمل در دست وزنه برداران است تا برخلاف سال ۲۰۱۵ که عملکرد ضعیفی را از تیم ملی شاهد بودیم، این بار در غیاب ۱۰ کشور که اکثرا هم مدعی هستند، شاهد بالارفتن چند باره پرچم ایران در آمریکا باشیم.
در ادامه نگاهی داریم به ترکیب تیم ملی:
کیانوش رستمی (۸۵ کیلوگرم) :رستمی یکی از نفراتی است که خیلی خبری از رکوردهایش در این مدت نبوده و با تصمیم خودش در رکوردگیری تیم ملی هم شرکت نکرد. با این حال از کسی که عنوان قهرمان المپیک و جهان را یدک می کشد انتظاری جز کسب مقام قهرمانی ۲۰۱۷ جهان وجود ندارد البته خبر تشدید مصدومیت او در آمریکا موجب نگرانی کادر فنی و علا قمندان شد.
علی میری ( ۸۵ کیلوگرم): این وزنه بردار جوان برای نخستین مرتبه قهرمانی بزرگسالان جهان را تجربه می کند و این مسابقات فرصت خوبی است تا با ثبت رکوردهایی بهتر از بازی های داخل سالن آسیا بتواند خودش را در دسته ۸۵ کیلوگرم به اثبات برساند.
سهراب مرادی ( ۹۴ کیلوگرم) :مرادی برخلاف سال ۲۰۱۵ که به علت بازنشستگی نتوانست در قهرمانی جهان شرکت کند، امسال بدون استرس برای مسابقات جهانی آماده شد. شاید بتوان گفت مرادی بهترین روزهای ورزشی اش را سپری می کند و شکستن رکورد جهان که چندین و چندبار در اردوی تیم ملی اتفاق افتاد گویای همین موضوع است. اکنون او پس از طلای المپیک و شکستن رکورد دنیا به دنبال تکمیل افتخاراتش با گرفتن طلای جهان در آمریکا است.
ایوب موسوی ( ۹۴ کیلوگرم) :این وزنه بردار هم جزو امیدهای ایران برای کسب مدال در دسته ۹۴ کیلوگرم است و در این مدت به رکوردهای خوبی رسیده است. موسوی می تواند یکی از مدعیان کسب مدال جهانی باشد و حضور وزنه‌بردار لیتوانی در این وزن که برنز المپیک را دارد قطعا سبب جذابیت رقابت این دو وزنه بردار خواهد شد.
علی هاشمی(۱۰۵ کیلوگرم): از سال ۲۰۱۵ تاکنون توانسته خودش را در ترکیب تیم ملی حفظ کند. هاشمی جزو وزنه بردارانی است که گفته می شود می تواند به جایگاه های بالاتری در وزنه برداری دست یابد. او برای دومین مرتبه حضور در قهرمانی جهان را تجربه می کند البته در یک وزن متفاوت. اکنون باید دید در دومین مرتبه که به خاک آمریکا قدم می گذارد می تواند صاحب مدال جهانی شود یا خیر.
علیرضا سلیمانی (۱۰۵ کیلوگرم) :این وزنه بردار جوان بعد از اینکه در سال ۲۰۱۳ مدال نقره نوجوانان جهان را کسب کرد دیگر نتوانست خودش را نشان دهد. اما در سال ۲۰۱۷ دوباره این فرصت در اختیارش قرار گرفته تا خودش را مطرح کند. البته او در بازی‌های داخل سالن آسیا نتوانست مدال بگیرد و حالا باید دید در قهرمانی جهان چه عملکردی از خود به نمایش می گذارد.
بهداد سلیمی ( ۱۰۵+ کیلوگرم) :دسته فوق سنگین مسابقات جهانی قطعا یکی از
هیجان انگیز ترین رقابتها خواهد بود. سلیمی باتوجه به اینکه بعد از سال ۲۰۱۲ دیگر موفق نشد قهرمانی خود را در این وزن تکرار کند و همچنین با اتفاقاتی که در المپیک برایش رخ داد، بسیار با انگیزه برای مسابقات جهانی ۲۰۱۷ آماده شده است. حتی وزنه های سنگینی که تالاخادزه گرجستانی این اواخر زد به نظر می رسد انگیزه سلیمی را برای گرفتن طلای جهان بالا تر برده است. او در آخرین رکورد گیری درون اردویی ۲۶۰ کیلوگرم را در دوضرب مهار کرد که وزنه بسیار با ارزشی است.
سعید علی حسینی (۱۰۵+ کیلوگرم) :تغییر میزبان مسابقات جهانی از مالزی به آمریکا و به تعویق افتادن زمان رقابتها به سود علی حسینی تمام شد چراکه این وزنه بردار با پایان دوران محرومیت هشت ساله اش در نخستین میدانی که قدم می گذارد، جهانی بزرگسالان است. این همان میدانی است که قطعا علی حسینی پیش از محروم شدنش برنامه های زیادی برایش داشته است.
این وزنه بردار با وجود دوری هشت ساله از تیم ملی، اما خیلی خوب توانست خودش را با شرایط وفق دهد و در کنار سلیمی بسیار با انگیزه تمرین کرد. از الان می توان حدس زد رقابت سلیمی، تالاخادزه و علی حسینی جذاب ترین رقابت در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ خواهد بود.
ساعت رقابت نمایند گان کشورمان به وقت ایران :
گروه Aدسته ۸۵ کیلوگرم- امشب- ساعت ۲۳:۲۵ (کیانوش رستمی و علی میری)
گروه Aدسته ۹۴ کیلوگرم- دوشنبه ساعت – ۲:۵۵ بامداد ( سهراب مرادی و ایوب موسوی)
گروه Aدسته ۱۰۵ کیلوگرم- سه شنبه – ساعت ۴:۵۵ صبح ( علی هاشمی و علیرضا سلیمانی)
گروه Aدسته ۱۰۵+ کیلوگرم-چهارشنبه – ساعت ۴:۵۵ صبح ( بهداد سلیمی و سعید علی حسینی)

Email this page

نسخه مناسب چاپ