اخبار کوتاه داخلی
 

«سجاد گنج زاده» بهترین کاراته کای سنگین وزن جهان شد
بر اساس جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی کاراته، «سجاد گنج زاده» ملی پوش پرمدال ایران در صدر کاراته کای سنگین وزن جهان قرار دارد.
به گزارش فدراسیون جهانی کاراته( WKF) دیروز جدیدترین رنکینگ کاراته کاها را پس از برگزاری آخرین مرحله لیگ جهانی در ژاپن منتشر کرد که بر اساس آن «سجاد گنج زاده» با ۳۹۷۰ امتیاز همچنان بالاتر از سایر رقبایش در صدر جدول تکیه زده است، ضمن اینکه چهار کاراته کای کشورمان همچنان جایگاه خود را در جمع ۱۰ نفر رنکینگ اوزان خود حفظ کردند.

علیرضا کریمی بر سکوی پهلوانی
علیرضا کریمی در مراسم تجلیل سازمان بسیج ورزش بر سکوی پهلوانی قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، مراسم تجلیل از پهلوان علیرضا کریمی دیروز به همت سازمان ورزش بسیج و سازمان بسیج ورزشکاران با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. در این مراسم علیرضا کریمی بر سکوی پهلوانی قرار گرفت. سردار پاسدار غلامحسین غیب پرور دراین مراسم گفت:علیرضا کریمی یکی از نمادهای این کار بزرگ است، این پهلوان کاری فوق‌العاده و ارزشمند در تاریخ ورزش ایران اسلامی انجام داد که ماندگار می ماند.
علیرضا کریمی کشتی گیر ایران، در رقابت های جهانی زیر ۲۳ سال مقابل حریف روسی خود نتیجه را واگذار کرد تا در مرحله بعد برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس قرار نگیرد.

تیم دانشگاه آزاد نماینده ایران در جام جهانی تکواندو
تیم دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نماینده ایران برای حضور در جام جهانی تکواندو ۲۰۱۷ ایران را به مقصد “آبیجان” ساحل عاج ترک کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مسابقات جام جهانی تکواندو به صورت تیمی و در سال ۲۰۱۷ به میزبانی «آبیجان» ساحل عاج و طی دو روز ۱۴ و ۱۵ آذر برگزار می‌شود. فدراسیون جهانی تکواندو از ۸ تیم در گروه زنان و ۸ تیم در گروه مردان برای شرکت در این رقابت‌ها دعوت کرده است که نام تیم ایران هم در گروه مردان به چشم می‌خورد.
تیم دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نماینده ایران برای حضور در این رقابت‌ها با ترکیب سروش احمدی، هادی تیران ولی پور، سید حسین احسانی، مهدی خدابخشی، سعید رجبی و عرفان ناظمی جمعه راهی ساحل عاج شد.
مسابقات جام جهانی G2است و به مقام اول، دوم، سوم و پنجم تیمی به ترتیب ۲۰، ۱۲، ۲ر۷ و ۳۲ر۴ امتیاز تعلق می‌گیرد.

اعلام تاریخ انتخابات ۳ فدراسیون‌
معاونت قهرمانی وزارت ورزش تاریخ انتخابات فدراسیون های شنا و تکواندو را اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، بر این اساس دوم دی انتخابات ریاست فدراسیون تکواندو و نهم دی انتخابات ریاست فدراسیون شنا در محل آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار می شود. همچنین معاونت همگانی تاریخ انتخابات فدراسیون ورزشهای دانش آموزی را چهارشنبه ۲۲ آذر اعلام کرد.

مصاف ۱۲ تیم ایرانی و خارجی در جام باشگاه‌های کشتی جهان
چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان با حضور سه تیم از ایران و ۹ تیم خارجی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار خواهد شد. به گزارش مهر، چهارمین دوره رقابتهای کشتی آزاد جام باشگاه های جهان در حالی در روزهای ۱۶ و ۱۷ آذر به میزبانی تهران برگزار می شود که تاکنون ۹ کشور خارجی برای حضور در این رقابتها اعلام آمادگی کرده اند.
بر این اساس تیم های آمریکا، کانادا، مجارستان، بلغارستان، قزاقستان، قرقیزستان، هند، مغولستان و تاجیکستان و همچنین ۳ تیم از کشورمان در رقابتهای کشتی آزاد جام باشگاه های جهان به میدان خواهند رفت.

ایران با شکست روسیه قهرمان کشتی آزاد جام شاهد شد
تیم کشتی آزاد جوانان ایران عنوان قهرمانی رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام شاهد را از آن خود کرد.
به گزارش ایسنا، سیزدهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام شاهد که با حضور ۹ کشور خارجی و ۴ تیم از ایران، از روز جمعه در سالن انقلاب شهر کرج آغاز شده بود دیشب با مشخص شدن نفرات برتر به پایان رسید. در دیدار فینال این رقابت ها تیم ایران الف با نتیجه ۶ بر ۴ از سد تیم روسیه گذشت و به عنوان قهرمانی رسید. در دیدار رده بندی هم تیم ارمنستان با نتیجه ۸ بر ۲ مغولستان را مغلوب کرد و سوم شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ