اخبار کوتاه خارجی
 

پیروزی آلکمار و پانیونیوس با حضور ملی پوشان ایرانی
تیم فوتبال آلکمار با حضور «علیرضا جهانبخش» در دیدار برابر «فنلو» به پیروزی دو بر صفر رسید و رتبه دوم جدول رده بندی لیگ هلند را حفظ کرد.
به گزارش ایرنا، دیروز در هفته چهاردهم لیگ هلند، تیم آلکمار در حضور ۹۰ دقیقه‌ای «علیرضا جهانبخش» هافبک ایرانی خود برابر تیم فنلو به پیروزی خارج از خانه دو بر صفر رسید.هر دو گل آلکمار در نیمه دوم به ثمر رسید تا این تیم با ۳۱ امتیاز رتبه دوم جدول رده بندی را حفظ کرده و امیدهایش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را افزایش دهد.هم اکنون، آیندهوون با ۳۷ امتیاز در صدر جدول رده بندی این رقابت ها ایستاده است.
همچنین پانیونیوس با حضور بازیکن ایرانی اش توانست پاناتینایکوس را با یک گل شکست دهد.احسان حاج صفی ۹۰ دقیقه برای پانیونیوس بازی کرد اما مسعود شجاعی در این دیدار حضور نداشت.پانیونیوس با ۱۹ امتیاز در جایگاه پنجم قرار دارد.
تیم هیرنفین هم در حضور ۱۲ دقیقه ای «رضا قوچان نژاد» به مصاف روداکرکراد رفت که این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود روداکرکراد خاتمه یافت.

میلان با «گتوزو» هم نبرد
تیم فوتبال «بنونتو» با گل دقیقه ۹۵ دروازه بان خود در دیدار مقابل آث میلان به تساوی دو بر دو رسید و نخستین امتیاز فصل را کسب کرد.
به گزارش ایرنا، تیم فوتبال آث میلان که با وجود هزینه های گزاف مدیرانش دراین فصل لیگ باشگاه های ایتالیا عملکرد خوبی نداشته است، دیروز در هفته پانزدهم این مسابقات به میهمانی تیم قعرنشین و همیشه بازنده بنونتو رفت.
این دیدار در حالی آغاز شد که «گنارو گتوزو» هافبک پیشین میلان و تیم ملی ایتالیا از هفته گذشته به عنوان سرمربی جدید میلان جانشین «وینچنزو مونتلا» شده است.
میلان در این دیدار با گل های «بوناونتورا» و «نیکولا کالینیچ» در مقابل تک گل «گئورگی پوکاش» امید زیادی به پیروزی داشت، اما در دقیقه ۹۵ «آلبرتو بروگنولی» دروازه بان میزبان که روی یک ضربه ایستگاهی به محوطه جریمه میهمان آمده بود با ضربه سر تماشایی گل تساوی را به ثمر رساند.با این نتیجه، بنونتو پس از ۱۴ باخت متوالی به نخستین امتیاز فصل دست یافت تا به ناکامی های مطلق خود به طور موقت پایان دهد.میلان با نتیجه رقم خورده با ۲۱ امتیاز در رتبه هفتم باقی ماند.

ونگر:حق آرسنال باخت نبود
سرمربی تیم فوتبال آرسنال بعد از باخت مقابل منچستریونایتد گفت:عصبانی و ناراحت هستم که باختیم.
به گزارش فارس در ادامه مسابقات هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس آرسنالی ها با وجود ارائه بازی برتر مقابل رقیب منچستری ۳ بر یک بازنده شدند.
دردقایق ابتدایی این مصاف، لوران کوشیلینی و شوکودران موصطفی مرتکب اشتباه در دفاع شدند که همین امر برتری ۲ بر صفر را برای منچستریونایتد به ارمغان آورد.
در ادامه تیم تحت امر آرسن ونگر تا پایان بازی برتری را به معرض نمایش گذاشت.اما در نهایت شکست را پذیرا شد.
سرمربی فرانسوی بعد از این باخت اظهارداشت:بسیار عصبانی و ناراحت هستم.در دفاع کار را به خوبی شروع نکردیم.خود را به دردسر عجیبی انداختیم.در حالیکه در جریان بازی به قدر کافی فرصت برای گلزنی داشتیم که به بازی بازگردیم. ونگر ادامه داد:وقتی در یک بازی در این کلاس، شما ۳۳ شوت به دروازه دارید، معنای اش این است که بازی برتری انجام داده اید.سرعت ما فوق العاده بود.همچنین کیفیت خارق العاده ای هم در زمین داشتیم.اما عصبانی و ناراحتم که در پایان به آنچه استحقاقش را داشتیم نرسیدیم و باختیم.

شکست آمکار با عزت‌اللهی
آمکار که در ترکیب خود از بازیکن ایرانی‌اش بهره می‌برد مغلوب یوفا شد.
به گزارش ایسنا، آمکار در هفته نوزدهم لیگ یک روسیه برابر یوفا قرار گرفت و با سه گل از میزبانش شکست خورد.
سعید عزت‌اللهی در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت و ۹۰ دقیقه بازی کرد.آمکار با ۲۱ امتیاز در جایگاه یازدهم قرار دارد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ