تیم کی روش به دنبال بازی تدارکاتی با لهستان ،مکزیک و هلند
 

رئیس فدراسیون فوتبال ایران با بیان اینکه تکلیف بازیهای تدارکاتی تیم ملی در جلسه امروز مشخص خواهد شد، گفت: پیگیر انجام بازی دوستانه با تیم های قدرتمندی مانند لهستان، مکزیک و هلند هستم.
تیم ملی فوتبال در قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که ۱۰ آذرماه در کاخ کرملین برگزار شد با تیم‌های پرتغال، اسپانیا و مراکش هم گروه شد.
مهدی تاج در گفتگویی کوتاه درباره برنامه های فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای انجام بازی‌های تدارکاتی تیم ملی گفت: به طور قطع بازی دوستانه با تیم های همگروه ایران عملیاتی نیست. اما قول می دهیم انجام دیدارهای تدارکاتی در تاریخ سوم و هفتم فروردین ماه ۹۷ که روزهای فیفا است با دو تیم صاحب نام و قدرتمند فوتبال انجام شود.
بیست و یکمین دوره‌ جام جهانی فوتبال که از ۲۴ خردادماه سال ۹۷ تا ۲۴ تیر در کشور روسیه برگزار خواهد شد حق امتیاز این مسابقات در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۱۰ به روسیه اهدا شد. این نخستین جام جهانی در تاریخ است که در اروپای شرقی برگزار
می شود. مسابقات نهایی شامل ۳۲ تیم است که ۳۱ تیم از طریق مسابقات مقدماتی انتخاب شدند و روسیه به عنوان میزبان به صورت خودکار در این جام حضور دارد. مجموع بازی‌های این تورنمنت ۶۴ مسابقه است که در ۱۲ ورزشگاه و ۱۱ شهر برگزار خواهد شد. دیدار فینال هم در تاریخ ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۸ در ورزشگاه لوژنیکی شهر مسکو برگزار خواهد شد.
دژاگه: حریف آسانی برای پرتغال و اسپانیا نخواهیم بود
اشکان دژاگه، کاپیتان تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در گفتگو با سایت آلمانی RBB۲۴ درباره مسائل مختلفی به صحبت پرداخت.
بازیکن پیشین هرتابرلین که در حال‌ حاضر بدون باشگاه است، در برلین رشد کرده است و سابقه بازی در ولفسبورگ و لیگ قطر را هم در کارنامه خود دارد.
دژاگه در باره قرعه‌کشی ایران در جام جهانی گفت:قرعه‌کشی خیلی رویایی و خوب بود. من مدت‌ها منتظر چنین روزی بودم که با چه تیم‌های در جام جهانی هم گروه می‌شویم. گروهی که ما در آن قرار گرفته‌ایم سخت‌ترین گروه جام جهانی است.
گروه ما می‌توانست آسان‌تر باشد ولی ما آمادگی مقابله با چنین تیم‌هایی را داریم. بازی برابر پرتغال و ‌اسپانیا، بازی با ستارگان دنیاست. ما می‌خواهیم به دور دوم جام جهانی صعود کنیم. قطعا حریف آسانی برای پرتغال و ‌اسپانیا نخواهیم بود و مطمئنا آن‌ها بازی راحتی برابر ما نخواهند داشت.
وی در مورد تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران افزود:من فکر می‌کنم که ما در طی چهار سال گذشته پیشرفت زیادی کرده‌ایم. در جام جهانی ۲۰۰۴ در گروه سختی قرار داشتیم ولی برابر آرژانتین نشان دادیم که چه تیم خوبی هستیم. ما در حال‌ حاضر از آن تیم بهتر شده‌ایم و بازیکنان زیادی هستند که در اروپا پا به توپ هستند و بازی می‌کنند. تیم ما انگیزه زیادی دارد. ما بدون باخت و با قدرت به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه یافته‌ایم.
دژاگه در باره تاثیر کارلوس کی‌روش در پیشرفت تیم‌ ‌ملی ایران اضافه کرد: ما باید کلاه‌مان را برای کارلوس کی‌روش به نشانه احترام برداریم. کارهایی که او برای تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران انجام داده است فوق‌العاده‌ است. بازیکنان پیشرفت خیلی خوبی زیر نظر او داشتند. ما خیلی خوشحالیم که سرمربی ای هم‌چون کارلوس کی‌روش در تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران حضور دارد و ما زیر نظر او کار می‌کنیم.
در بازی‌های ایران ۱۰۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌روند. اگر حتی ورزشگاه بزرگ‌تر از این هم بود شاید بیش‌تر از این تماشاگر به ورزشگاه می‌آمدند. مردم ایران عاشق فوتبال هستند. ما اخیرا در جام‌های جهانی در رده پایه پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و من امیدوارم که آن‌ها بتوانند در آینده عملکرد خوبی در تیم‌ ‌ملی داشته باشند.
دژاگه در پاسخ به این سئوال که شما در حال‌ حاضر بدون تیم هستید ولی کاپیتان تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران محسوب می‌شوید. اگر یواخیم لوو بود، شما حتی به تیم‌ ‌ملی دعوت نمی‌شدید چه برسد به کاپیتانی تیم‌ ‌ملی؛ چطور با این شرایط در تیم‌ ‌ملی ایران حضور داریدگفت : این نشان از اعتماد بالای کارلوس کی‌روش به من است و از این اعتماد او سپاسگزار هستم. متاسفانه وضع الان دست خودم نیست. این چیزها در فوتبال رخ می‌دهد. این اعتماد کارلوس کی‌روش به انگیزه‌ام را دو چندان می‌کند. به همین خاطر است که تمام تلاشم را برای تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران انجام خواهم داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ