کردی: مسئولان ورزش همایش‌های علمی را جدی نمی‌گیرند
دبیر علمی همایش ورزش و بیماری‌ها از بین‌المللی شدن این همایش از آذرسال آینده خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت ورزش برای پیشگیری و درمان بیماری‌ها تصمیم داریم این همایش را در سال آینده به شکل بین‌المللی برگزار کنیم تا از نتایج و یافته‌های علمی آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.
دکتر محمدرضا کردی در گفتگو با ایسنا، درباره‌ برگزاری سومین دوره همایش ورزش و بیماری‌ها که هم‌اکنون در کیش در حال برگزاری است، اظهار کرد: با توجه به دستاوردهای خوبی که از دو دوره برگزاری همایش ورزش و بیماری داشتیم و توانستیم به یافته‌های علمی خوبی دست پیدا کنیم، امسال سومین دوره این همایش با استقبال خوب محققان، پژوهشگران و دانشجویان رشته علوم ورزشی با همکاری پژوهشگاه علوم ورزشی و پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران در حال برگزاری است تا بتوانیم از طریق ورزش بر بسیاری از بیماری‌هایی که امروز در بین مردم نگران‌کننده است، غلبه کنیم.
وی گفت: امروزه در ارتباط با انواع بیماری‌های مزمن آمار نگران‌کننده‌ای‌ وجود دارد که یکی از بهترین روش‌ها برای پیشگیری و درمان، از طریق ورزش است. ما می‌توانیم با برگزاری چنین همایش‌هایی دانش و آگاهی جامعه و بویژه مسئولان ورزش کشور را نسبت به بسیاری از این بیماریها از جمله دیابت، ام اس، بیماری‌های قلبی – عروقی، آلزایمر، کبد چرب و غیره افزایش دهیم و از طریق نتایج و یافته‌های علمی همایش از اشاعه چنین بیماریهایی پیشگیری به عمل آوریم.
کردی همچنین از ارسال ۱۲۵ مقاله به دبیرخانه سومین همایش ورزش و بیماری‌ها خبر داد و درباره دستاوردهای همایش تصریح کرد: با برگزاری همایش ما به دنبال آن هستیم تا بتوانیم دانش و آگاهی مسئولان را نسبت به اثرات ورزش برای کاهش و پیشگیری از بیماریها ارتقاء دهیم و به آنها این مساله را گوشزد کنیم که هرچقدر در زمینه ورزش هزینه کنند، از این طریق می‌توانند هزینه درمان را کاهش دهند. البته این در صورتی است که مسوولان ورزش چنین همایش‌هایی را جدی بگیرند. هم‌اکنون که همایش ورزش و بیماریها در کیش در حال برگزاری است، بسیاری از پژوهشگران، محققان و دانشجویان علوم ورزشی در این همایش حضور دارند، اما شاهد حضور مسوولان وزارت ورزش در برپایی سومین همایش ورزش و بیماری‌ها نیستیم.
وی خاطر نشان کرد: هدف پژوهشگاه و اساتید علمی علوم ورزشی این است که از طریق برپایی چنین همایش‌هایی به تولید علم و دانش بپردازند و اطلاعات جامع و خوبی را در رابطه با وضع بیماری‌ها در جامعه ارائه دهند و این که چگونه می‌توان از طریق ورزش به این بیماریها غلبه کرد.
کردی در پایان افزود: مسئولان بهتر است با حضور در چنین همایش‌هایی اشراف بیشتری نسبت به وضع کشور از نظر آمار بیماری‌ها پیدا کنند و از این طریق بودجه زیادی را برای ورزش برای مقابله با انواع بیماریها جذب کنند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ