امضای تفاهمنامه سازمان بورس با انجمن مالی اسلامی
 

در حاشیه سومین همایش مالی اسلامی تفاهمنامه ای بین انجمن مالی اسلامی و سازمان بورس امضا شد.
از این پس به متقاضیانی که در دوره های DBAو MBAانجمن مالی اسلامی، شرکت و در آزمون آن نمره قبولی دریافت کنند، گواهینامه های اصول و تحلیل گری بازار سرمایه اعطا می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، طی امضای تفاهمنامه ای میان سازمان بورس و اوراق بهادار و انجمن مالی اسلامی، این امکان فراهم شد که افرادی که در دوره های DBAو MBAانجمن شرکت می کنند از اخذ گواهینامه های اصول و تحلیل گری بازار سرمایه معاف شوند.
بدین ترتیب از این پس به متقاضیانی که در این دوره ها که در دانشگاه امام صادق برگزار می شود، شرکت و در آزمون آن نمره قبولی دریافت کنند، گواهینامه اصول و تحلیلگری بازاری سرمایه اعطا می شود. خاطر نشان می شود؛ سومین همایش مالی اسلامی با حضور دکتر دانش جعفری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، حجت الاسلام و المسلمین موسویان دبیر کمیته فقهی، حجت الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم رئیس کمیته فقهی، دکتر حسینی مدیرعامل بورس انرژی ایران و دکتر قالیباف مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد.
در این همایش دکتر علی صالح آبادی رئیس انجمن مالی اسلامی ضمن خیر مقدم به مدعوین و شرکت کنندگان به شرح عملکرد و دستاوردهای این انجمن پرداخت و گفت: سه سال از عمر این انجمن
می گذرد و امسال سومین همایش مالی اسلامی توسط انجمن مالی اسلامی برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه تا کنون ۱۷ نشست ماهانه انجمن با موضوعات مختلف حوزه مالی اسلامی برگزار شده است، گفت: همچنین فصلنامه علمی پژوهشی انجمن هم با همکاری سازمان بورس و دانشگاه امام صادق منتشر می‌شود. به گفته وی در حوزه بانکداری اسلامی هم با همکاری دانشگاه
امام صادق اقدامات خوبی انجام شده و مشغول مذاکره با موسسه عالی آموزش بانکداری اسلامی برای توسعه ارتباطات در زمینه بانکداری مالی و اسلامی هستیم.
وی با اشاره به اینکه انجمن مالی اسلامی به همت دانشگاه امام صادق و سازمان بورس دوره های وDBA MBA را تعریف کرده است که ظرف چند ماه آینده فراخوان جذب خواهد داشت، گفت: پذیرفته شدگان طی گذراندن این دوره مدرک معتبر دریافت خواهند کرد.
صالح آبادی رونمایی از سامانه بازار کار مالی اسلامی را به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای انجمن نام برد و گفت: این سامانه با هدف معرفی زمینه‌های فعالیت فارغ التحصیلان مالی، معرفی موسسات و مدیران موفق فعال در حوزه مالی، ایجاد بانک اطلاعاتی از عرضه و تقاضای کار در تابستان سال جاری راه‌اندازی شد.
وی با تاکید بر اینکه این درگاه اینترنتی سعی کرده تا عرضه و تقاضای نیروی کار در بازارهای مالی اعم از بازار سرمایه، بازار پول و بازار بیمه را نظام‌مند کند، گفت: با نظام مند ساختن بازار کار مالی دانش آموختگان و فعالان نظام مالی فرصتی برای معرفی خود خواهند داشت و از طرف مقابل هم شرکت‌ها و نهادهای مالی نیز سامانه‌ای برای جذب نیروی کار با دانش و دارای رفتار حرفه‌ای داشته باشند.
رئیس انجمن مالی اسلامی حرکت اکثر کشورهای دنیا را در شرایط فعلی به سمت بانکداری اسلامی دانست و گفت: حتی کشورهای اروپایی با هدف جذب سرمایه مسلمانان تلاش دارند بانکداری اسلامی را شناسایی و توسعه دهند و هر کس بتواند در این زمینه گامی بردارد بسیار با ارزش است و انجمن مالی اسلامی با همه ظرفیت خود آماده حمایت از آنهاست.
دکتر صالح آبادی تاکید کرد: این انجمن تلاش دارد همایش مالی اسلامی را سالانه برگزار کند در همایش سوم با محوریت نقش ابزارهای مالی و اسلامی در تولید و اشتغال مباحث را دنبال می کنیم مجموعه مقالات ارائه شده در این همایش بصورت کتاب منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
خبر دیگر اینکه نایب رئیس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص راه اندازی صندوق ارزی و تفاوت آن با بورس ارز اظهار کرد: صندوق دارایی‌های ارزی نوعی از صندوق سپرده کالا است که بیشترین شباهت را به صندوق طلا دارد و با راه اندازی این صندوق، به آشفتگی های بازار ارز خاتمه داده می شود. وی بیان کرد: اکنون سرمایه داران برای سرمایه گذاری در ارز به دلالان و بازار آزاد مراجعه کرده و با خرید و حبس ارز نزد خویش، تشنجی را در بازار ایجاد می کنند.
عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه کرد: سرمایه گذاران با مشارکت در صندوق ارز علاوه بر اینکه نوسانات ارز را می توانند تجربه کنند از سودی که بانک سپرده های ارزی ارائه می کند هم بهره مند شده و به این طریق فعالیت آنها متضرر نخواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ