کمبود آب قرچک ا ز سد ماملو تامین می شود
قرچک -خبرنگار اطلاعات:فرماندار قرچک از روند اجرای پروژه فاضلاب و خط انتقال آب سد ماملو دیدن کرد. دراین دیدار ، مدیر عامل آبفای جنوب شرق استان تهران اجرای پروژه‌های آبرسانی خطوط انتقال ماملو و لوله گذاری عرضی و کیسینگ و اجرای طرح فاضلاب شهرستان قرچک را برای فرماندار و هیات همراه تشریح کرد .
علیرضا کارگری گفت: این پروژه‌آب‌رسانی ،از مهم ترین پروژه های آب و فاضلاب استان تهران است که با توجه به حساسیت تردد قطارهای بین‌شهری و استانی تعمیر خطوط موجود بدون قطعی آب انجام شد و اجرای عملیات خط فولادی پدافندی نیز با فوریت در حال اجرا است.
دراین بازدید ،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران گفت: با اجرای خط دوم ماملو، انتقال آب از سد ماملو به شهرستان قرچک بهبود می یابد و با این اقدام گام مهمی در تأمین آب آشامیدنی از منابع سطحی برداشته می شود. او اضافه کرد : اجرای طرح فاضلاب و ساخت تصفیه‌خانه در شهرستان قرچک برغم محدودیت‌های منابع مالی ،از اولویت‌های اساسی این شرکت است.کارگری گفت : اجرای طرح فاضلاب در قرچک هم برغم محدودیت‌های شدید مالی و با تنوع‌بخشی در منابع در این بخش در دو سال اخیر مطابق برنامه‌ریزی و جلوتر از جدول زمان‌بندی‌شده در حال اجراست .
مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان قرچک نیز در این بازدید با ابراز رضایت از عملکرد شرکت آبفای جنوب شرقی، بهره‌برداری از پساب فاضلاب این شهرستان را برای مصارف شهرک صنعتی و کشاورزی منطقه باوجود خشک‌سالی ضروری برشمرد و در این زمینه نیز برای رفع موانع مالی و پیگیری‌های لازم از مراجع مربوطه به‌صورت ویژه از طریق معاون فرماندار اعلام همکاری و مساعدت کرد .

Email this page

نسخه مناسب چاپ