بهره برداری از ۶۲۷ پروژه بخش کشاورزی در سیستان وبلوچستان
زاهدان – خبرنگار اطلاعات: وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفرهیات دولت به استان سیستان و بلوچستان، ضمن بازدید از فعالیت های کشاورزی ودیدار با تولیدکنندگان، بهره‌برداران و بررسی مشکلات آنها ،از طریق ویدیو کنفرانس شاخص ترین برنامه های اجرایی وپروژه های بخش کشاورزی این استان را اعلام کرد.مهندس حجتی گفت: شاخص ترین پروژه آب و کشاورزی کشوربا۵۷ درصد پیشرفت فیزیکی در سطح ۴۶هزار هکتار در دشت سیستان در دست اجرا است . وی افزود :در این سفر ۶۲۷ پروژه در زیربخش های
آب و خاک، باغبانی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، دام و طیور و آبزی‌پروری و تنظیم بازار محصولات کشاورزی با اعتباری معادل ۹۵ میلیارد تومان واشتغالزایی ۵۱۹۹ نفر در سطح استان به بهره‌برداری رسید. به گفته وزیر جهاد کشاورزی ۱۴۲ پروژه آبیاری تحت فشار در سطح ۴۰۷۹ هکتار،پروژه مرغ تخمگذار با ظرفیت ۲۴۰ هزار قطعه،پروژه مرغ مادر به ظرفیت ۵۰ هزار قطعه ۱۹ واحد مرغ گوشتی به ظرفیت ۵۱۳هزار قطعه دردوره وساماندهی مالکیت زمین های کشاورزی در دشت سیستان پس از ۸۰ سال از جمله این پروژه ها است.
مهندس حجتی همچنین از آغاز عملیات اجرائی بزرگترین مجتمع زنجیره شترمرغ کشور در زمینی به مساحت ۷۳ هکتار به ظرفیت ۲۴هزار قطعه برای فعالیت همگانی ۱۰ هزار خانوار روستایی خبر داد.
به گفته وی همچنین اجرای طرح بزرگ ۱۰۰۰ هکتاری گلخانه ایی با استفاده از تکنولوژی آب شیرین و تامین انرژی خورشیدی و تامین آب از دریا با سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری شرکت های ایرانی و آلمانی آغاز شد.ا و افزود :
اجرای پروژه یک کارخانه جوجه کشی به ظرفیت یک میلیون عدد تخم مرغ در دوره با اعتبار ۶ میلیارد تومان نیزدر شهرستان خاش آغاز خواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ