رونمایی از ساخت ایمپلنت‌های پزشکی در شیراز
شیراز ـ خبرنگار اطلاعات: اوقاف فارس با رونمایی از ساخت ایمپلنت‌های پزشکی در همایش یاوران وقف در شیراز در هفته وقف، گام بلندی در ساخت قطعات پزشکی برداشت.
مدیرکل اوقاف فارس با اشاره به این مطلب که اجرای فریضه وقف فقط مربوط به دوره اسلامی نبوده است، گفت: این امر از زمان حضرت ابراهیم خلیل(ع) در میان مردم خیراندیش رواج داشته است و باید در این راستا از سوی متولیان فرهنگی و مذهبی در ترویج فرهنگ وقف گام‌های موثری برداشته شود.
حجت‌الاسلام عباس موسوی با یادآوری این مطلب که اجرای سنت حسنه وقف بر اساس نیاز جامعه اسلامی است افزود: بر اساس آن از منابع وقف در ساخت و مرمت بقاع متبرکه، احداث مجتمع خود اشتغالی زنان سرپرست خانواده، خانه طلاب و کمک به محرومان و افراد
کم برخوردار جامعه و نیز دیگر فعالیت‌های خیرخواهانه و انساندوستانه استفاده می‌شود. وی اضافه کرد: نخستین گام اداری کل اوقاف و امور خیریه فارس در تولید قطعه پزشکی توسط شرکت موقوفه دانش سلامت تحقق یافت و این پروژه با سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال از محل موقوفات فارس انجام شده است.
معاون بهره‌‌وری اقتصادی اوقاف فارس نیز در این رونمایی با اشاره به این مطلب که حوزه‌های پزشکی نیازمند برخی تجهیزات پزشکی هستند که باید با هزینه‌های سنگین خریداری شوند، افزود: امروز و با تلاش‌های موقوفه دانش سلامت شیراز تولید یکی از تجهیزات مورد نیاز آغاز شده است که علاوه بر کار خیری که انجام شده است باعث اشتغالزایی نیز خواهد شد.
وی همچنین در خصوص وقف زوج شیرازی با نام موقوفه هومن دستغیب توسط سید اسماعیل دستغیب و بانو زهرا یاسایی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال گفت: این وقف با نیت کمک به امر تحقیق، پژوهش و آموزش دنشجویان و استادان دانشگاه علوم پزشکی فسا، درمان بیماران با اولویت کودکان بیمار و همچنین ساخت بیمارستان انجام گرفت.
رضایی این وقف را شامل ۲ دستگاه آپارتمان در الهیه تهران، یک قطعه زمین ویلایی در بندر انزلی در استان گیلان، ۲ دستگاه خودرو و همچنین مقداری طلا و جواهر برشمرد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس دیگر سخنران این همایش با اشاره به این که سنت حسنه وقف کاری ماندگار است و اگر کسی می‌خواهد جاودانه بماند باید با خدا معامله کند، گفت: باید فرهنگ وقف را بین مردم توسعه، احیا و آموزش داد تا آنان بدانند که اگر می‌خواهند نتیجه تلاش‌های خود به جامعه و محرومان را ببینند باید به این سمت روی بیاورند.
هادی پژوهش افزود: اکنون که زمینه‌های وقف توسعه پیدا کرده این امکان برای همگان فراهم شده است تا در عرصه‌های مختلف این سنت الهی وارد شوند. در ادامه همچنین رئیس هیأت امنایی آستان سید علاء‌الدین حسین(ع) با اشاره به این که فارس با ۱۴۰۰ بقعه متبرکه یکی از استان‌هایی است که بیشترین امامزادگان واجب التعظیم در آن مدفون هستند، گفت: در این راستا حضور واقفین و خیرین در عرصه بازسازی و مرمت اماکن مذهبی و بقاع متبرکه نقش اساسی و تعیین کننده‌ای است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ