اخبار کوتاه
تسلیت یادگار گرامی امام به محمدرضا تابش
یادگار گرامی امام در پیامی درگذشت عموی محمدرضا تابش را تسلیت گفت.
به گزارش جماران، متن پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی به محمدرضا تابش به این شرح است:
بسمه تعالى
برادر گرامى جناب آقاى محمد رضا تابش دامت تأییداته
مصیبت وارده درگذشت عموى بزرگوارتان را تسلیت مى گویم و از خداى متعال علو درجات آن مرحوم مغفور و دوام توفیقات و تأییدات شما و سایر بستگان را خواستارم.
سید حسن خمینى

تصویب تعدادی از تبصره های لایحه بودجه سال ۱۳۹۷
در هیات دولت
هیات وزیران در هشتمین جلسه بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور که عصر یکشنبه به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، تعداد دیگری از تبصره های این لایحه را تصویب کرد.
از جمله تبصره های مورد بررسی در این جلسه، می توان به اختصاص اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور با هدف ارتقای شاخص های علمی، پژوهش و فناوری به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری مستقر در استان، درخواست اجازه برای سازمان های توسعه ای در طرح های توسعه ای و زیربنایی با سقف مشارکت حداقل ۵۱ درصدی بخش خصوصی و تعاونی از صندوق توسعه ملی اشاره کرد.
معاون اول رئیس جمهوری در این جلسه ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولان، بر اهتمام دولت برای حل مشکلات معلولان و ایجاد فرصت های برابر برای بروز توانمندی های آنها مانند ورزشکاران افتخارآفرین، معلولان هنرمند، کارآفرین و همچنین گسترش فرهنگ احترام به حقوق معلولان تأکید کرد. جهانگیری در ادامه، با تأکید بر ضرورت مراعات استخدام ۳ درصد معلولان کشور، کمک به تهیه مسکن و ایجاد اشتغال برای این قشر را از برنامه های دولت برشمرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ